Fikayo Tomori (21 let, Chelsea FC) . Narodil se sice v Kanadě, reprezentuje ale Anglii. Jednadvacetiletý bek prošel mládežnickými kategoriemi Albionu, na premiéru v seniorském týmu však čeká. Od léta je na soupisce Chelsea a v letošním ročníku zasáhl už do pěti zápasů Premier League. Má v sobě hodně zajímavý potenciál. Foto: Profimedia.cz
 Trent Alexander-Arnold (21 let, Liverpool FC).  Jednadvacetiletý pravý obránce má našlápnuto k hodně zajímavé kariéře. V národním týmu debutoval už v 19 letech, aktuálně má na kontě sedm startů a jeden gól. Patří Liverpoolu, kde se zařadil po bok opor týmu, s nímž v minulém ročníku ovládl Ligu mistrů. Není divu, že aktuálně stojí 80 milionů eur. Foto: Profimedia.cz
 Mason Mount (20 let, Chelsea FC).  Další z mladíků, kterého do anglické reprezentace vyslala Chelsea. Dvacetiletý odchovanec Blues je letos při chuti a v osmi zápasech Premier League dal už čtyři góly. V národním týmu dvacetiletý záložník zasáhl do dvou kvalifikačních duelů, na první gól však Mason Mount ještě čeká. Foto: Profimedia.cz
 Declan Rice (20 let, West Ham United) . Dvacetiletý rodák z Londýna si do Prahy přivezl zajímavý příběh. Declan Rice totiž prošel všemi mládežnickými kategoriemi irské reprezentace, za kterou odehrál i tři přípravné zápasy mezi seniory. Nešlo však o soutěžní utkání, a tak mohl změnit barvy, čehož využil a do Prahy dorazil jako člen anglické výpravy. Odbude si mladý defenzivní záložník z West Hamu ostrou premiéru? Foto: Profimedia.cz
6
Fotogalerie

Vycházející hvězdy Albionu. Toto je pět nejmladších hráčů Anglie, kteří přijeli do Prahy

V anglickém týmu nechybí zkušení Kieran Trippier, Harry Kane nebo Jordan Henderson. Kouč Albionu Gareth Southgate však do Prahy přivedl i mladší hvězdičky.

Bez názvu.jpg

Zatímco trenér české reprezentace Jaroslav Šilhavý „nechal“ Michala Sadílka či Adama Hložka pouze v reprezentační jednadvacítce, kouč Anglie Gareth Southgate se toho nebál a do Prahy přivezl řadu mladíků, z nichž rostou nové hvězdy světového formátu. Jména pěti nejmladších z nich najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Fikayo Tomori (21 let, Chelsea FC)

Fikayo Tom.jpg

Narodil se sice v Kanadě, reprezentuje ale Anglii. Jednadvacetiletý bek prošel mládežnickými kategoriemi Albionu, na premiéru v seniorském týmu však čeká. Od léta je na soupisce Chelsea a v letošním ročníku zasáhl už do pěti zápasů Premier League. Má v sobě hodně zajímavý potenciál.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Trent Alexander-Arnold (21 let, Liverpool FC)

Trent Alexander.jpg

Jednadvacetiletý pravý obránce má našlápnuto k hodně zajímavé kariéře. V národním týmu debutoval už v 19 letech, aktuálně má na kontě sedm startů a jeden gól. Patří Liverpoolu, kde se zařadil po bok opor týmu, s nímž v minulém ročníku ovládl Ligu mistrů. Není divu, že aktuálně stojí 80 milionů eur.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Mason Mount (20 let, Chelsea FC)

Mason Mount.jpg

Další z mladíků, kterého do anglické reprezentace vyslala Chelsea. Dvacetiletý odchovanec Blues je letos při chuti a v osmi zápasech Premier League dal už čtyři góly. V národním týmu dvacetiletý záložník zasáhl do dvou kvalifikačních duelů, na první gól však Mason Mount ještě čeká.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Declan Rice (20 let, West Ham United)

Declan Rice.jpg

Dvacetiletý rodák z Londýna si do Prahy přivezl zajímavý příběh. Declan Rice totiž prošel všemi mládežnickými kategoriemi irské reprezentace, za kterou odehrál i tři přípravné zápasy mezi seniory. Nešlo však o soutěžní utkání, a tak mohl změnit barvy, čehož využil a do Prahy dorazil jako člen anglické výpravy. Odbude si mladý defenzivní záložník z West Hamu ostrou premiéru?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Jadon Sancho (19 let, Borussia Dortmund)

Jadon Sancho Anglie.jpg

Je mu teprve 19 let, přesto už patří k výrazným postavám reprezentace Albionu. Jadon Sancho, jehož tržní hodnota dosáhla sta milionů eur, odešel před dvěma lety z Manchesteru City do Dortmundu, kde se rychle stal hvězdou. V reprezentaci mladý útočník odehrál osm zápasů a vstřelil dvě branky.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud