Harvey Elliott (Liverpool) – 18 let  Osmnáctiletý Angličan Harvey Elliott strávil minulou sezonu na hostování v Blackburnu Rovers ve druhé nejvyšší soutěži a vedl si skvěle. V 41 zápasech zaznamenal sedm branek a 11 asistencí. Trenér Liverpoolu Jürgen Klopp se na jeho adresu několikrát velmi pochvalně vyjádřil a hned v prvním kole mu dal alespoň na pár minut šanci zahrát si v Premier League. Talentovaný mladík mezi dospělými v Championship řádně zesílil a fyzicky vyspěl, takže je připraven porvat se o místo v nabitém kádru na Anfield Road. Odchovanec akademie Fulhamu a mládežnický reprezentant Albionu má před sebou zřejmě zářivou kariéru a naznačit, co v něm vězí, by mohl už v současném ročníku. Profimedia.cz

Harvey Elliott (Liverpool) – 18 let
Osmnáctiletý Angličan Harvey Elliott strávil minulou sezonu na hostování v Blackburnu Rovers ve druhé nejvyšší soutěži a vedl si skvěle. V 41 zápasech zaznamenal sedm branek a 11 asistencí. Trenér Liverpoolu Jürgen Klopp se na jeho adresu několikrát velmi pochvalně vyjádřil a hned v prvním kole mu dal alespoň na pár minut šanci zahrát si v Premier League. Talentovaný mladík mezi dospělými v Championship řádně zesílil a fyzicky vyspěl, takže je připraven porvat se o místo v nabitém kádru na Anfield Road. Odchovanec akademie Fulhamu a mládežnický reprezentant Albionu má před sebou zřejmě zářivou kariéru a naznačit, co v něm vězí, by mohl už v současném ročníku. Profimedia.cz

 Billy Gilmour (na hostování v Norwich City z Chelsea) – 20 let  Prosadit se ve dvaceti letech do základní sestavy na Stamford Bridge je pro sebekvalitnějšího fotbalistu prakticky nemožné. Své o tom ví také Billy Gilmour. Skotský reprezentační záložník je hráčem Chelsea od roku 2019 a od té doby naskočil v Premier League v dresu Blues do jedenácti zápasů. Aby získal více herního času a mohl rozvíjet svůj nepopiratelný talent, byl vyexpedován na hostování do Norwiche. V novém působišti může zazářit, protože pod koučem Danielem Farkem hraje mužstvo atraktivní útočný fotbal, což Gilmourovi vyhovuje. Profimedia.cz
 Valentino Livramento (Southampton) – 18 let  Za tři měsíce oslaví Valentino Livramento devatenácté narozeniny. Zadák s italskými geny nemusí hrát jen v defenzívě, ale může kmitat kdekoli na pravé straně hřiště, tedy i v záloze nebo na křídle. Fotbalovou abecedu se učil v akademii Chelsea, odkud nedávno zamířil za 5,3 milionu liber do Southamptonu. Ve smlouvě je klauzule o zpětném odkupu za 25 milionů liber. To je pořádná suma na hráče, který do té doby neodehrál jediné střetnutí v Premier League. Po přestupu však okamžitě debutoval v novém týmu a odehrál celých 90 minut v utkání na hřišti Evertonu. Profimedia.cz
 Oliver Skipp (Tottenham Hotspur) – 20 let  Po velmi povedené sezoně 2020/21, kterou strávil na hostování v Norwichi v Championship, se dvacetiletý Oliver Skipp dočkal v aktuálním ročníku hned v prvním kole místa v základní sestavě Tottenhamu. Anglický mládežnický reprezentant strávil na hřišti celých devadesát minut v zápase s Manchesterem City a podílel se na porážce úřadujícího šampiona 1:0. Současný kouč Spurs Nuno Espito Santo dal už několikrát najevo, že talentovaný (defenzivní) záložník mu velmi imponuje svou bojovností, kreativitou a jednoduchou přihrávkou. Profimedia.cz
 Marc Guéhi (Crystal Palace) – 21 let  Stejně jako Valentino Livramento i Marc Guéhi opustil letos v létě Stamford Bridge, aby mohl fotbalově růst a nevysedával pouze na lavičce. Rodák z Pobřeží slonoviny, který je od 15 let členem všech mládežnických reprezentačních výběrů Anglie a se sedmnáctkou vyhrál v roce 2017 mistrovství světa, strávil minulou sezonu na hostování ve Swansea ve druhé nejvyšší soutěži a vedl si velmi dobře. Po novým koučem Crystal Palace Patrickem Vieirou před pár dny debutoval v Premier League právě proti Chelsea a na hřišti pobyl celých 90 minut. Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Vycházející hvězdy. 5 mladíků, kteří mohou v aktuální sezoně anglické Premier League jasně zazářit

Premier League - nejkvalitnější fotbalová soutěž světa - opět otevřela svoje stavidla a prostřednictvím televizních obrazovek a streamů na internetu se vyhrnula do celého světa. Začala atraktivní podívaná, na jejímž konci za necelých deset měsíců poznáme nového anglického šampiona.

Každý ročník prestižní ostrovní soutěže nabízí vzrušující výjevy nejen proto, že je liga nabitá světovými fotbalovými celebritami, ale také proto, že je v ní řada mladých talentů. Letošní sezona není jiná. V následujících kapitolách vám představíme pětici mladých hráčů, z nichž žádný nemá více než 21 let, na něž bude dobré dávat pozor. Jsou to totiž potenciální nové hvězdy.

Pokračování 2 / 6

Harvey Elliott (Liverpool) – 18 let

Harvey Elliott.jpg

Osmnáctiletý Angličan Harvey Elliott strávil minulou sezonu na hostování v Blackburnu Rovers ve druhé nejvyšší soutěži a vedl si skvěle. V 41 zápasech zaznamenal sedm branek a 11 asistencí. Trenér Liverpoolu Jürgen Klopp se na jeho adresu několikrát velmi pochvalně vyjádřil a hned v prvním kole mu dal alespoň na pár minut šanci zahrát si v Premier League.

Talentovaný mladík mezi dospělými v Championship řádně zesílil a fyzicky vyspěl, takže je připraven porvat se o místo v nabitém kádru na Anfield Road. Odchovanec akademie Fulhamu a mládežnický reprezentant Albionu má před sebou zřejmě zářivou kariéru a naznačit, co v něm vězí, by mohl už v současném ročníku.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Billy Gilmour (na hostování v Norwich City z Chelsea) – 20 let

Billy Gilmour.jpg

Prosadit se ve dvaceti letech do základní sestavy na Stamford Bridge je pro sebekvalitnějšího fotbalistu prakticky nemožné. Své o tom ví také Billy Gilmour.

Skotský reprezentační záložník je hráčem Chelsea od roku 2019 a od té doby naskočil v Premier League v dresu Blues do jedenácti zápasů. Aby získal více herního času a mohl rozvíjet svůj nepopiratelný talent, byl vyexpedován na hostování do Norwiche. V novém působišti může zazářit, protože pod koučem Danielem Farkem hraje mužstvo atraktivní útočný fotbal, což Gilmourovi vyhovuje.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Valentino Livramento (Southampton) – 18 let

Valentino Livramento-Southampton.jpg

Za tři měsíce oslaví Valentino Livramento devatenácté narozeniny. Zadák s italskými geny nemusí hrát jen v defenzívě, ale může kmitat kdekoli na pravé straně hřiště, tedy i v záloze nebo na křídle.

Fotbalovou abecedu se učil v akademii Chelsea, odkud nedávno zamířil za 5,3 milionu liber do Southamptonu. Ve smlouvě je klauzule o zpětném odkupu za 25 milionů liber. To je pořádná suma na hráče, který do té doby neodehrál jediné střetnutí v Premier League. Po přestupu však okamžitě debutoval v novém týmu a odehrál celých 90 minut v utkání na hřišti Evertonu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Oliver Skipp (Tottenham Hotspur) – 20 let

Oliver Skipp.jpg

Po velmi povedené sezoně 2020/21, kterou strávil na hostování v Norwichi v Championship, se dvacetiletý Oliver Skipp dočkal v aktuálním ročníku hned v prvním kole místa v základní sestavě Tottenhamu. Anglický mládežnický reprezentant strávil na hřišti celých devadesát minut v zápase s Manchesterem City a podílel se na porážce úřadujícího šampiona 1:0. Současný kouč Spurs Nuno Espito Santo dal už několikrát najevo, že talentovaný (defenzivní) záložník mu velmi imponuje svou bojovností, kreativitou a jednoduchou přihrávkou.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Marc Guéhi (Crystal Palace) – 21 let

Marc Guéhi.jpg

Stejně jako Valentino Livramento i Marc Guéhi opustil letos v létě Stamford Bridge, aby mohl fotbalově růst a nevysedával pouze na lavičce. Rodák z Pobřeží slonoviny, který je od 15 let členem všech mládežnických reprezentačních výběrů Anglie a se sedmnáctkou vyhrál v roce 2017 mistrovství světa, strávil minulou sezonu na hostování ve Swansea ve druhé nejvyšší soutěži a vedl si velmi dobře. Po novým koučem Crystal Palace Patrickem Vieirou před pár dny debutoval v Premier League právě proti Chelsea a na hřišti pobyl celých 90 minut.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud