Bílí Tygři Liberec  Vaněček si zachytal i extraligu. Bylo to v dresu Liberce, v jehož bráně se objevil v sezoně 2014/15. Tehdy za Bílé Tygry odchytal dva duely v základní části a další čtyři starty přidal v play-out. Mimochodem, tehdejší brankářskou jedničkou Liberce byl Ján Lašák. Foto: Profimedia.cz
 Hershey Bears  V roce 2014 Vaněček prošel draftem NHL, ve kterém na něj už ve druhém kole ukázal Washington. V sezoně 2014/15 ještě chytal doma, pak ale odešel do zámoří a hned v prvním ročníku za Atlantikem debutoval za tým Hershey Bears v AHL. Za Hershey pak chytal ještě čtyři další sezony. Foto: Profimedia.cz
6
Fotogalerie

Vycházející brankářská hvězda v NHL. 6 klubů, kterými prošel Vítek Vaněček, než se stal oporou New Jersey

Vítek Vaněček udivuje NHL. Šestadvacetiletý český gólman se po letním přestupu z Washingtonu zabydlel v brance New Jersey a ve své třetí zámořské sezoně podává parádní výkony, za což sklízí velkou chválu.

Vítek Vaněček si odbyl premiéru v NHL v sezoně 2020/21. Od té doby neuteklo zase tak mnoho času a z českého borce je jedna z gólmanských hvězd ligy. V následujících kapitolách si můžete připomenout, kde působil předtím, než se stal oporou New Jersey Devils.

Pokračování 2 / 7

HC Havlíčkův Brod

Vaněček.jpg

Vítek Vaněček spatřil světlo světa v roce 1996 v Havlíčkově Brodě a tam také začal dělat první hokejové krůčky. V místním klubu byl až do sezony 2012/13. Byl oporou dorosteneckého týmu a dostal - přestože mu bylo teprve 17 let - i několik příležitostí v juniorském celku.

Pokračování 3 / 7

HC Benátky nad Jizerou

Vaněček-Benátky.jpg

Debut mezi dospělými si Vítek Vaněček odbyl v sezoně 2013/14, kdy si zapsal do statistik premiérový start v prvoligových Benátkách nad Jizerou. V klubu pak působil i v podstatné části dalšího ročníku, to už zvládl 20 utkání v základní části a dalších pět v play-off.

Pokračování 4 / 7

Bílí Tygři Liberec

Vítek Vaněček Liberec 2.jpg

Vítek Vaněček si zachytal i v extralize. Bylo to v dresu Liberce, v jehož brance se objevil v sezoně 2014/15. Tehdy za Bílé Tygry nastoupil do dvou duelů v základní části a další čtyři starty přidal v play-out. Brankářskou jedničkou Liberce byl tenkrát Ján Lašák.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Hershey Bears

Vítek Vaněček AHL.jpg

V roce 2014 prošel Vítek Vaněček draftem NHL, ve kterém na něj už ve druhém kole ukázal Washington. Před sezonou 2015/16 odešel do zámoří a chytal v soutěži ECHL. Hned v prvním ročníku za Atlantikem však debutoval i v týmu Hershey Bears v AHL. Za Hershey pak chytal ještě čtyři další sezony.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

South Carolina Stingrays

Vaněček-South Carolina Stingrays.jpg

V soutěži ECHL hájil Vítek Vaněček barvy týmu South Carolina Stingrays. V ročníku 2015/16 za něj odchytal podstatnou část sezony i následné play-off, další dva starty pak přidal v ročníku 2017/18. Pak už se zabydlel ve farmářském celku Washingtonu v AHL.

Pokračování 7 / 7

Washington Capitals

Vítek Vaněček-Washington1.jpg

Výborné a konzistentní výkony Víta Vaněčka ve farmářském celku přiměly v sezoně 2019/20 Washington k tomu, aby talentovaného českého mladíka povolal do prvního týmu. Zpočátku jen trénoval a nasával atmosféru, debut v NHL si odbyl až v dalším ročníku, v němž si vybojoval místo brankářské jedničky, odchytal 37 utkání a na druhou kolej odsunul ruského brankáře Ilju Samsonova i zkušeného Američana Craiga Andersona.

Po sezoně se stal úlovkem Seattlu v rozšiřovacím draftu NHL, ale ani ne za týden už byl zase zpátky ve Washingtonu, kde strávil další povedený ročník, v němž se poctivě dělil o čas mezi tyčemi se Samsonovem. Letos v létě postoupili Capitals hráčská práva na Vaněčka New Jersey a Ďáblové s českým brankářem nedlouho poté podepsali nový tříletý kontrakt. Zatím to vypadá, že to byl skvělý tah.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud