VÝBĚR: Zdeněk Ščasný a čtyři další čeští trenéři, kteří mohou převzít Spartu

Pavel Hapal byl minulý týden odvolán z lavičky Sparty a na jeho místo se postavil Zdeněk Ščasný. Zatím jen dočasně, případný úspěch v dalších zápasech ale vše může změnit.

Zdeněk Ščasný Sparta.jpg
Kdo povede Spartu? Hlavním favoritem je Zdeněk Ščasný. (Foto: Profimedia.cz)

Ščasný na Letné působí v roli sportovního ředitele. Od minulého týdne je i trenérem. Spartu dovedl k výhře nad Jabloncem, a pokud zvládne také odvetu se Suboticí v Evropské lize, klidně se může stát i Hapalovým nástupcem. V zákulisí se však spekuluje také o dalších jménech. Čtyři vážné české adepty na uvolněný post najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Jaroslav Šilhavý

Jaroslav Šilhavý Slavia.jpg

Hodně zajímavá varianta. Úspěšný kouč, který dříve býval spojován i s českou reprezentací, je už několik měsíců bez práce. Má respekt, umí vítězit, což dokázal v Liberci i se Slavií, s níž před rokem získal titul. Loňský podzim mu ale v Edenu tolik nevyšel a dostal výpověď. Je otázkou, jak by ho na Letné vzhledem ke slávistické minulosti přijali.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Václav Jílek

Václav Jílek.jpg

Také jeho jméno se často skloňuje. Václav Jílek však působí v Olomouci a nechce se mu odcházet od rozdělané práce. Loni s Hanáky vybojoval senzační čtvrté místo a dovedl je do evropských pohárů. V Sigmě dal dohromady hodně zajímavý a perspektivní tým, který naposledy porazil 4:0 Mladou Boleslav. Na Letné už dříve působil v roli asistenta trenéra.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Ivan Hašek

Ivan Hašek.jpg

Pokaždé, co Sparta hledá trenéra, objeví se jeho jméno na seznamu. Ivan Hašek za Spartu hrál a později ji také trénoval. Letenské prostředí dobře zná, navíc ho uznávají fanoušci. V současné době však působí ve Spojených arabských emirátech a je otázkou, zda by ho klub uvolnil.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Martin Hašek

Martin Hašek trenér MICHAL SVÁČEK  MAFRA Profimedia.jpg

Sparta svého bývalého hráče a trenéra zatím nekontaktovala, ale co není, to může být. Martin Hašek vede Bohemian 1905 a minulý rok s „klokany“ vybojoval sedmé místo. Že by právě nastal čas jeho návratu na Letnou?

Foto: MICHAL SVÁČEK / MAFRA / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud