Roman Will   Už několik let je považován za jednoho z elitních českých gólmanů působících v Evropě, Roman Will však dosud na žádném mistrovství světa nechytal. Změní se to letos? Šanci určitě má. Osmadvacetiletá opora ruského Čeljabinsku je už v současném týmu, ve kterém by Will chtěl vydržet co nejdéle. Na šampionátu by klidně mohl vytvořit duo s Hrubcem.  Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Patrik Bartošák   Klidně se může stát, že se v Rize objeví i další český gólman z dosud posledního mistrovství světa, které se v roce 2019 odehrálo na Slovensku. Po šampionátu si Patrik Bartošák plácl s Třincem, jenže angažmá u Ocelářů mu nevyšlo, Bartošák přiznal osobní problémy a přerušil kariéru. Tu se mu však povedlo restartovat, letos patřil k oporám finského Lahti a vrátil se i do reprezentace. Dostane se až na šampionát?  Foto: Profimedia.cz
 Lukáš Dostál  Ve hře jsou i posily zpoza Atlantiku. Trenéři reprezentace věřili v příjezd David Ritticha, ten však odešel z Calgary do Toronta a do Rigy tak nepřiletí. Své šance by se ale mohl dočkat Lukáš Dostál - dvacetiletý rodák z Brna, jenž nejprve zářil ve Finsku a nyní podává velmi dobré výkony v barvách týmu San Diego Gulls, který je farmou Anaheimu. Na svou premiéru v NHL sice zatím čeká, přesto by mohl být tajným trumfem české nominace.  Foto: Profimedia.cz
 Josef Kořenář   A co takhle sázka na Josefa Kořenáře? Třiadvacetiletý gólman letos debutoval v NHL a aktuálně má na svém kontě sedm startů za San Jose Sharks, kde působí společně s Tomášem Hertlem a Radimem Šimkem. V úvodu sezony odchytal taky jedenáct zápasů ze extraligový Třinec, ve kterém se prezentoval velmi dobrými výkony. Je však otázkou, zda o něm stavitelé národního týmu vůbec uvažují.  Foto: Profimedia.cz
6
Fotogalerie

Výběr se zužuje. 6 českých brankářů, kteří se mohou dostat na mistrovství světa

Začátek světového šampionátu v hokeji se blíží, o místo v českém týmu však stále bojuje řada hráčů. Jasno zatím není o obsazení brankářského postu.

Do letošní sezony NHL zasáhlo už pět českých gólmanů. Ovšem šance, že by Petr Mrázek nebo Vítek Vaněček přijeli na mistrovství světa, neexistuje. Kdo tedy bude hájit bránu českého týmu na šampionátu v Rize? Jména adeptů, kteří jsou ve hře, najdete v následujících kapitolách. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 7

Šimon Hrubec 

Šimon Hrubec ČR Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Devětadvacetiletý Šimon Hrubec startoval už na posledním šampionátu, kam v roce 2019 dorazil jako extraligový šampion z Třince. A v podobné pozici je i nyní - Oceláře však vyměnil za Omsk, se kterým ovládl KHL. Český gólman patřil k největším hvězdám Avangardu a ve finálové sérii s CSKA Moskva vychytal dokonce dvě čistá konta v řadě. Nikoho by nepřekvapilo, kdyby byl jedničkou i na mistrovství světa. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 7

Roman Will 

Roman Will ČR Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Už několik let je považován za jednoho z elitních českých gólmanů působících v Evropě, Roman Will však dosud na žádném mistrovství světa nechytal. Změní se to letos? Šanci určitě má. Osmadvacetiletá opora ruského Čeljabinsku je už v současném týmu, ve kterém by Will chtěl vydržet co nejdéle. Na šampionátu by klidně mohl vytvořit duo s Hrubcem. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 7

Patrik Bartošák 

Patrik Bartošák Hrubec.jpg

Klidně se může stát, že se v Rize objeví i další český gólman z dosud posledního mistrovství světa, které se v roce 2019 odehrálo na Slovensku. Po šampionátu si Patrik Bartošák plácl s Třincem, jenže angažmá u Ocelářů mu nevyšlo, Bartošák přiznal osobní problémy a přerušil kariéru. Tu se mu však povedlo restartovat, letos patřil k oporám finského Lahti a vrátil se i do reprezentace. Dostane se až na šampionát? 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Lukáš Dostál 

Lukáš Dostál AHL.jpg

Ve hře jsou i posily zpoza Atlantiku. Trenéři reprezentace věřili v příjezd David Ritticha, ten však odešel z Calgary do Toronta a do Rigy tak nepřiletí. Své šance by se ale mohl dočkat Lukáš Dostál - dvacetiletý rodák z Brna, jenž nejprve zářil ve Finsku a nyní podává velmi dobré výkony v barvách týmu San Diego Gulls, který je farmou Anaheimu. Na svou premiéru v NHL sice zatím čeká, přesto by mohl být tajným trumfem české nominace. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Josef Kořenář 

Josef Kořenář San Jose.jpg

A co takhle sázka na Josefa Kořenáře? Třiadvacetiletý gólman letos debutoval v NHL a aktuálně má na svém kontě sedm startů za San Jose Sharks, kde působí společně s Tomášem Hertlem a Radimem Šimkem. V úvodu sezony odchytal taky jedenáct zápasů ze extraligový Třinec, ve kterém se prezentoval velmi dobrými výkony. Je však otázkou, zda o něm stavitelé národního týmu vůbec uvažují. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Jan Růžička 

Jan Růžička MB 21.jpg

Na šampionát by v roli trojky mohl odjet i některý z extraligových gólmanů. V aktuální nominaci je dvaadvacetiletý pardubický Milan Klouček, ale také Jan Růžička, jenž má za sebou životní sezonu v Mladé Boleslavi, se kterou v semifinále málem vyřadil pozdějšího šampiona z Třince. Čtyřiadvacetiletý Růžička v reprezentaci zatím nechytal, rozhodně ale není bez šance. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud