Výběr se zužuje. 5 českých brankářů, kteří mohou jet na mistrovství světa

Mistrovství světa se blíží a sestava českého týmu se formuje. Trenéři už začínají kalkulovat také s posilami z NHL a řeší obsazení klíčového postu. Které brankáře vezmou do Paříže?

Petr Mrázek Neuvirth.jpgKteří brankáři pojedou na šampionát? Ve hře jsou i posily z NHL. (Foto: Profimedia.cz)

Ve Finsku předvádí skvělé výkony Dominik Hrachovina, ve hře o extraligový titul je stále Roman Will, trenéři české reprezentace ale upřednostní jiné. Aktuálně je ve hře o světový šampionát pět brankářů. Jejich jména (v abecedním pořadí) najdete v následujících kapitolách. Kterou trojici byste vzali vy?

Pokračování 2 / 6

Pavel Francouz

Pavel Francouz ČR.jpg

Zatímco během úvodní sezony v Čeljabinsku se trápil se zdravotními problémy, letos byl jednou z hvězd ligy. V KHL patřil k nejlepším gólmanům základní části, v níž měl nejvyšší úspěšnost zákroků.

Pokukují po něm zámořské kluby, šestadvacetiletý Pavel Francouz, který letos odchytal pět zápasů za reprezentaci, má ale ještě roční smlouvu v Rusku. Loni byl na šampionátu oporou, do konečné nominace by se měl dostat i letos.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Dominik Furch

Dominik Furch ČR.jpg

Má za sebou druhý rok v KHL. Opět patřil k nejlepším brankářům, s Omskem ale vypadl poměrně rychle. Jeho další kroky míří k reprezentaci, za kterou letos odchytal tři zápasy. Loni si odbyl premiéru na mistrovství světa a společně s Pavlem Francouzem vytvořil velmi silné duo. Šampionát by ho neměl minout ani letos.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Matěj Machovský

Matěj Machovský ČR.jpg

Pokud na šampionát pojede někdo ze zámoří a do nominace se dostanou Furch s Francouzem, jeho šance jsou mizivé. V případě jakýchkoliv změn je ale připraven naskočit do akce.

Matěj Machovský byl trojkou už loni a v podobné pozici by se mohl ocitnout letos. Třiadvacetiletý gólman je pevnou jedničkou Plzně a jedním z nejlepších brankářů extraligy. Reprezentační trenéři s ním do budoucna určitě počítají.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 5 / 6

Petr Mrázek

Petr Mrázek Detroit 2.jpg

Detroit nebude po 25 letech v play-off a Petr Mrázek je volný. Jeho vzkaz je jasný: chci na šampionát. Na Světovém poháru odchytal duely s Evropou a Ruskem, v NHL soupeřil o post jedničky Red Wings a sám neví, co s ním bude dál. Pokud projde prohlídkou, v Paříži by měl být jedničkou.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Michal Neuvirth

Michal Neuvirth Phil 2.jpg

Philadelhpia téměř jistě neprojde do play-off a Michal Neuvirth bude volný. Jenže český gólman nedávno zkolaboval během zápasu a informace o jeho stavu nejsou známy. Je proto otázkou, zda ho Flyers budou chtít uvolnit, ale spíš to vypadá, že asi ne. Kdyby to přeci jen klaplo, mohl by vytvořit dvojici s Petrem Mrázkem, jako na Světovém poháru.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud