VÝBĚR: Postoupí Sparta? 5 schůdných soupeřů pro jarní fázi Evropské ligy

VÝBĚR: Postoupí Sparta? 5 schůdných soupeřů pro jarní fázi Evropské ligy

VÝBĚR: Postoupí Sparta? 5 schůdných soupeřů pro jarní fázi Evropské ligy

Koho Sparta může vyfasovat po postupu do vyřazovací fáze Evropské ligy? Manchester United, Olympiakos i Villarreal. Všichni to jsou sice velice atraktivní, ale také nesmírně obtížní soupeři. Cesta k postupu přes ně zřejmě nevede.

Na začátku byli tři, zbyl ale jediný. Základní fázi si letos zahrála také Plzeň s Libercem, Viktorka ani Slovan ale nezvládli boje v základních skupinách a do další fáze postoupila jen Sparta, která loni došla mezi nejlepší osmičku soutěže. Napodobí loňské tažení i v aktuální sezoně? Hodně bude záležet na tom, jakého soupeře vyfasuje v následující fázi. Pět hratelných protivníků najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Alkmaar

Alkmaar.jpg

Jedním z možných soupeřů je Alkmaar, kterému patří pátá příčka v nizozemské lize. AZ si v sezonách 2011/12 a 2013/14 zahrál čtvrtfinále Evropské ligy, určitě by byl silným protivníkem, mohla by přes něj ale vést cesta do další fáze. Letos totiž dlouho tápal, remizoval s Dundalkem, dostal výprask v Petrohradu a pak doma prohrál i s Tel Avivem. V závěru ale zabral, vyhrál v Irsku, porazil i Zenit a vybojoval těsný postup.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Astra Giurgiu

Plzeň Astra.jpg

S tímto soupeřem má čerstvé zkušenosti Plzeň. Ta byla v souboji s Astrou favoritem. Rumunskému týmu se totiž příliš nedaří na domácí scéně, v Evropské lize byl ale jako vyměněný.

Viktorka měla doma sice převahu, nepohlídala si ale rychlé brejky soupeře a prohrála 1:2. V odvetě na rumunské půdě uhrála remízu 1:1. Kromě Plzně Astra vyhrála už jen jednou, ve Vídni, osm bodů ale stačilo na postup z druhé pozice.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Gent

Gent.jpg

Sparta může dostat nejúspěšnější belgický klub Anderlecht, který poměrně pravidelně hrává Ligu mistrů. Ve hře je ale také Gent a přes ten by mohla vést cesta. Gent se sice stal senzačním mistrem předminulé sezony, loni ale skončil třetí a aktuálně je na pátém místě belgické ligy. Ze skupiny postoupil společně se Šachtarem Doněck, od něhož dostal dohromady deset branek. Přesto za sebou nechal Bragu s Konyasporem a postoupil.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Krasnodar

Lukáš Juliš Krasnodar.jpg

Tohle by byl pikantní souboj. Sparta totiž narazila na Krasnodar ve stejné fázi soutěže i před rokem. Doma rozhodl o těsném vítězství Lukáš Juliš, Sparta však zvládla bravurně odvetu a po trefách Lukáše Marečka, Martina Frýdka a Kehinde Fataie vyhrála v Rusku 3:0.

Bývalý tým Jozefa Chovance postoupil z těžké skupiny společně se Schalke a zanechal za sebou Salcburk a Nice. Na postup aktuálně pátému týmu ruské ligy stačila výhra v Rakousku, vysoký triumf nad francouzským soupeřem a následná domácí remíza se Salcburkem.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

PAOK Soluň

PAOK.jpg

PAOK Soluň definitivně zhasl poslední naděje libereckého týmu, který porazil v posledním kole doma 2:0 a zajistil si postup do další fáze soutěže. Řecký soupeř porazil Slovan dvakrát, navíc přidal senzační výhru z půdy Fiorentiny a naznačil, že je s ním třeba počítat. V domácí soutěži se mu ale nedaří a patří mu až 11. pozice. Sparta by rozhodně nebyla bez šance.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud