VÝBĚR: 7 útočníků, kteří se v příští sezoně utkají o korunu pro krále střelců

VÝBĚR: 7 útočníků, kteří se v příští sezoně utkají o korunu pro krále střelců

VÝBĚR: 7 útočníků, kteří se v příští sezoně utkají o korunu pro krále střelců

Nový ligový ročník klepe na dveře a díky mohutnému posilování Sparty se Slavií bude ještě zajímavější než kdykoliv dříve. Čeká se tvrdý boj o titul, ale také o korunu pro krále střelců.

Untitled 1.jpg

Bylo by překvapením, kdyby se nejlepším kanonýrem ligy nestal někdo ze Sparty, Slavie nebo Plzně. Nebo se snad blýskne někdo jiný? Před startem ligy je na zisk koruny pro krále střelců pasováno sedm hráčů. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 8

Marc Janko (Sparta)

Marc Janko Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Do Sparty v minulosti přišlo několik útočníků, kteří nedokázali naplnit vysoká očekávání. Tím posledním byl Marco Paixao, jenž si věřil na třicet branek, v lize se však netrefil ani jednou. Marc Janko by to mohl změnit. Rakouský šutér přišel na Letnou z Basileje s vizitkou obávaného kanonýra, jen loni dal 13 branek, přestože nepatřil do základní sestavy. Na kontě má také 77 bundesligových zásahů či 24 branek v nizozemské soutěži.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Pokračování 3 / 8

David Lafata (Sparta)

David Lafata Sparta 4.jpg

Neházejte ho do starého železa. David Lafata bude sice mít na podzim už 36 let, stále ale nosí střelecké kopačky. Má na kontě už 193 ligových branek, deset hattricků a šest korun pro nejlepšího ligového kanonýra. Tu poslední získal loni, kdy se o ni díky 15 gólům podělil s Milanem Škodou. Útočnou jedničkou Sparty bude Marc Janko, Lafata však dokáže udeřit kdykoliv.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 4 / 8

Milan Škoda (Slavia)

Milan Škoda Czech News Center  Rušinová Mária  CNC  Profimedia.jpg

Milan Škoda loni nastřílel 15 branek a podělil se s Lafatou o korunu pro krále střelců. Od dvacátého kola se však trefil jen třikrát. Přes léto si udržel místo na hrotu slávistické sestavy a hodně by měl vytěžit ze spolupráce s Halilem Altintopem či Dannym.

Foto: Czech News Center / Rušinová Mária / CNC / Profimedia

 

Pokračování 5 / 8

Muris Mešanovič (Slavia)

Muris Mešanovič Slavia 2.jpg

Má těžkou pozici. Ještě složitější, než loni. Muris Mešanovič ale ukázal, že se nevzdává a bude se rvát o místo. V uplynulém ročníku plnil ve Slavii roli žolíka, přesto dokázal vstřelit 12 ligových branek. Jeho chvíle by mohla přijít v případě Škodova výpadku.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 6 / 8

Jakub Řezníček (Plzeň)

Jakub Řezníček Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Zřejmě nová útočná plzeňská jednička. Jakub Řezníček se dříve neprosadil ve Spartě, Viktorka si od něj přesto hodně slibuje. Devětadvacetiletý útočník dal loni v brněnském dresu sedm branek, rok předtím se trefil dokonce třináctkrát. V úvodním přípravném duelu za Plzeň dal čtyři branky, jak se mu povede v ostré sezoně?

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Pokračování 7 / 8

Michael Krmenčík (Plzeň)

Michael Krmenčík Plzeň.jpg

Reprezentační útočník zůstal v Plzni, pravděpodobně se ale nevejde do základní sestavy. Loni však dokázal nastřílet deset branek a stal se elitním kanonýrem Viktorky. Šanci určitě dostane a bude jen na něm, jak s ní naloží. Rozhodně je v jeho silách posunout loňskou metu ještě dál.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 8 / 8

Golgol Mebrahtu (Mladá Boleslav)

Golgol Mebrahtu 3.jpg

Hráč, s nímž se musí počítat. Súdánský útočník Golgol Mebrahtu přišel před rokem z Austrálie do Mladé Boleslavi a během premiérového ročníku dal osm branek, k nimž mu stačilo jen 21 startů. Skvělou formu prokázal i v úvodu nové sezony a Mladé Boleslavi pomohl dvěma zásahy v předkole Evropské ligy.

Foto: Profimedia.cz

 

Doporučujeme

Články odjinud