VÝBĚR: 7 mladých extraligových obránců pro světový šampionát

VÝBĚR: 7 mladých extraligových obránců pro světový šampionát

VÝBĚR: 7 mladých extraligových obránců pro světový šampionát

Reprezentace už v předstihu přišla o Jakuba Nakládala či Tomáše Kundrátka, nyní se zranil Vojtěch Mozík, zdravotní trable má i Adam Polášek či Ondřej Vitásek a česká obrana se začíná rozpadat. To je šance pro extraligové mládí.

Bez názvu1.jpg

Josef Jandač před světovým šampionátem počítá ztráty. České reprezentaci se bortí obrana, ze které vypadlo už několik zkušených pilířů. Kdo je nahradí? Otevírá se šance pro extraligové mladíky. Jména sedmi z nich najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 8

Milan Doudera (25 let, Třinec)

Milan Doudera Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Milan Doudera startoval na světovém šampionátu v roce 2016 a letos by mohl přidat další účast. S Třincem stále bojuje v extralize a je krok od postupu do finále. V základní části posbíral 16 kanadských bodů, dalších sedm jich přidal v play-off a po klubové sezoně by měl rozšířit sbírku tří letošních zápasů v národním týmu.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Pokračování 3 / 8

Jakub Galvas (18 let, Olomouc)

Jakub Galvas Ondřej Bičiště  MAFRA  Profimedia.jpg

Osmnáctiletý obránce prožil reprezentační premiéru, na kterou nikdy nezapomene. V duelu se Švýcary stihl dát gól, po první třetině ale vinou zranění odstoupil. Jandač však věří, že se stihne vrátit a zabojuje o konečnou nominaci.

Foto: Ondřej Bičiště / MAFRA / Profimedia

 

Pokračování 4 / 8

Marek Hrbas (25 let, Vítkovice)

Marek Hrbas Vítkovice.jpg

Pětadvacetiletý Marek Hrbas debutoval v reprezentaci v sezoně 2015/16. Tehdy patřil Spartě. Letos se do národního týmu vrátil, avšak už coby opora Vítkovic. V sezoně posbíral celkově 23 bodů, na kontě už má i premiérovou asistenci v národním týmu.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 5 / 8

Lukáš Klok (22 let, Vítkovice)

Lukáš Klok Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Dvaadvacetiletý vítkovický obránce debutoval v reprezentaci loni. Letos odehrál další dobrou sezonu a nechybí ani v aktuálním kádru národního týmu. Vydrží v něm až do světového šampionátu?

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Pokračování 6 / 8

Michal Moravčík (23 let, Plzeň)

Michal Moravčík.jpg

Třiadvacetiletý Michal Moravčík je nejproduktivnějším obráncem právě probíhajícího play-off. Plzeňský bek má na kontě už tři góly, čtyři nahrávky a stále drží západočeský tým ve hře o finále. Letos odehrál premiérové zápasy v reprezentaci, do které by se po konci klubové sezony mohl vrátit.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 7 / 8

Tomáš Pavelka (24 let, Sparta)

Tomáš Pavelka Sparta Jaroslav Legner  CNC  Profimedia.jpg

Extraligu okusil ve Vítkovicích, výrazný prostor ale dostal až v Litvínově, s nímž v roce 2015 vybojoval titul. Loni si odbyl premiéru v reprezentaci a před sezonou si plácl se Spartou. Pražanům se sezona nepovedla, čtyřiadvacetiletý Tomáš Pavelka ale odehrál dobrý ročník a po zásluze je i v národním týmu.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

 

Pokračování 8 / 8

Filip Pyrochta (21 let, Liberec)

Filip Pyrochta Liberec.jpg

Filip Pyrochta se před rokem vrátil ze zámoří do Liberce a letos si odbyl premiéru v reprezentaci. Jednadvacetiletý obránce odehrál dobrou sezonu, v play-off se blýskl osmi nahrávkami a teď se rve o pozvánku na šampionát.

Foto: Profimedia.cz

 

Doporučujeme

Články odjinud