VÝBĚR: 6 hráčů z AHL na reprezentačním radaru. Pojedou na šampionát?

VÝBĚR: 6 hráčů z AHL na reprezentačním radaru. Pojedou na šampionát?

VÝBĚR: 6 hráčů z AHL na reprezentačním radaru. Pojedou na šampionát?

Počet českých hráčů v NHL se stále zmenšuje. To je nepříjemná zpráva i vzhledem ke květnovému světovému šampionátu. Reprezentační trenéři tak přesunou svou pozornost možná jinam – do nižší AHL.

Bez názvu.jpg

Základ týmu pro šampionát, který se odehraje ve Francii a v Německu, budou tvořit hráči z Kontinentální hokejové ligy. Josef Jandač sleduje i extraligové borce, stejně jako hokejisty z dalších evropských soutěží. Pár posil zláká i z NHL, bedlivě by měl sondovat ale také AHL. I tam se mu může rýsovat několik zajímavých posil. Jména šesti z nich najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Milan Michálek

Milan Michálek Toronto.jpg

Milan Michálek se překvapivě objevil v nominaci na Světový pohár, na turnaji ale ukázal, že má stále vysoké kvality. O to bylo překvapivější, když ho Toronto poslal po pěti odehraných zápasech na farmu.

Houževnatý útočník ale neskládá zbraně a ještě se pokusí o návrat do NHL. Na farmě odehrál zatím devět zápasů, v nichž dal jeden gól a přidal tři nahrávky. Kdo ví, třeba by mu účast na reprezentační akci pomohla k novému angažmá. Pro tým by byl určitě přínosem.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

Zbyněk Michálek

Zbyněk Michálek.jpg

Přišlo to jako rána z čistého nebe. Zbyněk Michálek, který byl ještě loni jedním z klíčových obránců Arizony, byl po vydařeném Světovém poháru poslán na farmu.

Možná hraje svou poslední sezonu v kariéře, sám přiznal, že raketovému tempu někdy už nestačí, pro mladou a nezkušenou českou defenzivu by ale mohl být stále přínosem. Na šampionátu by to mohla být pěkná tečka. Je však otázkou, zda by o něj trenéři stáli.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

Vojtěch Mozík

Vojtěch Mozík NJ.jpg

Vojtěch Mozík odehrál v závěru loňské sezony sedm zápasů za New Jersey. Devils ho povolali nahoru i letos, další šanci ale zatím nedostal. Na farmě v Albany však pokračuje v dobrých výkonech, což potvrzuje 11 kladnými body v plus mínus hodnocení. V zámoří jde herně hodně dopředu, naplňuje potenciál, a pokud bude možnost, trenéři by mu měli dát šanci.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Dominik Simon

Dominik Simon Pittsburgh.jpg

Loni si odbyl premiéru v NHL, v dresu Pittsburghu ale nedostal moc šancí a téměř celou sezonu strávil na farmě. Tam se mu dařilo a s 50 kanadskými body byl nejproduktivnějším českým hráčem v AHL.

Letos dal zatím tři góly a zaznamenal stejný počet nahrávek. Pokud bude k dispozici, trenéři by měli zvážit jeho povolání. Domácí světový šampionát mu před dvěma lety sedl náramně.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Matěj Stránský

Matěj Stránský.jpg

Zatímco Radek Faksa loni povýšil z farmy do prvního týmu Dallasu a dostal se na mistrovství světa i Světový pohár, jeho bývalý spoluhráč z Texasu Matěj Stránský stále čeká na příležitost. Do prvního týmu Stars mu nepomohla rozsáhlá marodka ani pravidelně dobré výkony v AHL.

Loni dal v základní části 23 gólů a přidal 16 nahrávek, letos se trefil už sedmkrát a nasbíral dalších šest asistencí. Na NHL to zatím nestačí, ale co reprezentace?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Jakub Vrána

Jakub Vrána Washington.jpg

Byl draftován ve stejném roce jako David Pastrňák. Na řadu šel ještě před ním, ovšem zatímco mladý český útočník patří mezi nejlepší střelce NHL, Jakub Vrána stále válčí na farmě a nemůže se dostat do prvního týmu Washingtonu.

Už loni ale ukázal ohromné kvality a dovedl Hershey do finále AHL. V play-off posbíral 14 kanadských bodů a díky devíti brankám a sedmi asistencím se drží v produktivitě vysoko i letos. Vedení Capitals na to zatím neslyší, na reprezentaci by už mohlo. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud