VÝBĚR: 4 obránci ze zámoří, kteří ještě mohou přijet na mistrovství světa

Klíčovým mužem české defenzivy na mistrovství světa bude Radko Gudas. Urostlý bek Philadelphie je zároveň jediným obráncem, který přijede ze zámoří. Prozatím…

Do nominace se dostal Filip Pyrochta z Liberce, Martin Pláněk z Hradce Králové či plzeňské duo Michal Moravčík a David Sklenička. Trenérský štáb si ještě ponechává otevřená vrátka a ve hře je stále příjezd čtyř defenzivních posil ze zámoří. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Filip Hronek

Filip Hronek Detroit 2.jpg

Ze zámoří na něj směřují samá slova chvály. Dvacetiletý obránce Grand Rapids, kteří jsou farmou Detroitu, se dostal do výběru nejlepších nováčků AHL a během svého druhého roku v zámoří udělal ohromný pokrok. V základní části dal 11 branek a přidal 28 asistencí, reprezentační trenéři o něj mají zájem.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Jakub Jeřábek

Jakub Jeřábek ČR.jpg

Šestadvacetiletý Jakub Jeřábek byl v průběhu své premiérové zámořské sezony vyměněn z Montrealu do Washingtonu, se kterým vybojoval postup do druhého kola play-off. Ve vyřazovací fázi zatím zasáhl do dvou zápasů, reprezentace ho však nemusí zkoušet. Během uplynulých dvou šampionátů „vyrostl“ v oporu národního týmu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Michal Kempný

Michal Kempný Washington.jpg

Hráč, o kterého reprezentace hodně stojí. Sedmadvacetiletý Michal Kempný startoval na dvou šampionátech a pokaždé patřil ke klíčovým hráčům týmu. V průběhu letošního ročníku odešel z Chicaga do Washingtonu a v novém týmu má hodně silnou pozici. Pokud Capitals s Pittsburghem vypadnou, mohl by posílit český tým. Ještě ale nemá smlouvu na příští sezonu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Libor Šulák

Libor Šulák Detroit.jpg

Jeho příběh před rokem hltal celý hokejový národ. Libor Šulák se dostal ze Znojma až na světový šampionát, na kterém zasáhl do dvou zápasů a následně podepsal smlouvu s Detroitem. Do prvního týmu se však neprosadil a sezonu strávil ve Finsku. V závěru ročníku zamířil na farmu Red Wings do Grand Rapids a ve dvou zápasech si připsal dvě asistence. I o něm Jandač a spol. ještě přemýšlí.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud