Všichni mají smůlu. Podívejte se, které zahraniční kluby chtěly získat Tomáše Plekance

Pomůže Kladnu? Bude útočit s Kometou na titul? Nebo se nakonec objeví úplně jinde? Jedno je jisté – Tomáš Plekanec bude pokračovat v domácí soutěži.

Šestatřicetiletý útočník se loni vrátil domů po dlouhých letech strávených v NHL. V dresu Komety si vyzkoušel extraligu, do které pak pomohl Kladnu. O bývalého reprezentačního kapitána byl zájem i v okolních zemích. Pět klubů, které jej v minulých dnech a týdnech marně lákaly do svých řad, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

SC Bern

Tomáš Plekanec Kladno 2 Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Toto byla lákavá nabídka. Bern hraje své domácí zápasy v aréně pro 17 tisíc fanoušků, v příští sezoně navíc bude obhajovat švýcarský titul. V týmu působí například Miika Koivisto či Mark Arcobello, hlavním koučem je Kari Jalonen, jenž dříve vedl pražský Lev i finskou reprezentaci. Plekance pod svá křídla ale nezlákal.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 5

HC Lugano

Tomáš Plekanec Montreal 3.jpg

Dalším švýcarským klubem, který do svých řad lákal zkušeného Plekance, bylo Lugano. To loni vypadlo už ve čtvrtfinále play-off a letos bude sedminásobný švýcarský šampion chtít točit výš. Na další titul totiž čeká od roku 2006. I proto Lugano lákalo Plekance, v jednání však neuspělo.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

EV Zug

Tomáš Plekanec Kometa Anna Vavríková  MAFRA  Profimedia.jpg

Jan Kovář se před rokem snažil prosadit do NHL, nakonec ale skončil v Plzni. O zámořské lize uvažoval také letos, bude však hrát za švýcarský Zug. Ten údajně vábil i Plekance, ten ale poraženého finalistu loňského ročníku neposílí.

Foto: Anna Vavríková / MAFRA / Profimedia

Pokračování 5 / 5

Kontinentální hokejová liga

Tomáš Plekanec Kladno.jpg

Okolo Plekance údajně kroužily také kluby z KHL. Zájem o něj měly projevit týmy z Moskvy – konkrétně pak Spartak a Dynamo. Spartak loni vypadl už v prvním kole play-off, Dynamo dohrálo ve čtvrtfinále s CSKA, které nakonec získalo Gagarinův pohár. Plekance to ale na východ už nelákalo.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud