Všechno mohlo být jinak. Podívejte se, které hráče Plzně dříve lákala i Slavia

Slavia byla v nedělním duelu s Plzní jasným favoritem. Vše ale nakonec dopadlo úplně jinak. O výhře Viktorky 2:1 přitom rozhodl hráč, kterého chtěli mít i v Edenu.

V Plzni působí Ibrahim Traoré, Jan Sýkora nebo Pavel Bucha, které spojuje slávistická minulost. V Edenu mohli hrát i další hráči Plzně, ti ale dali přednost Viktorce. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Erik Jirka

Bez názvu.jpg

Rychlonohý šestadvacetiletý slovenský záložník byl hrdinou nedělního šlágru v Edenu. Erik Jirka dal dvě branky a celkem se letos v lize trefil už čtyřikrát. Hráč se zkušenostmi ze Španělska, Srbska nebo Polska, který přišel do Viktorky loni v létě, přitom mohl být i ve Slavii. „V létě jsme se ho pokoušeli získat. Ukázal to, proč jsme o něj stáli. Prokázal v některých situacích jeho náběhovost, rychlost, dynamiku a sílu,“ řekl na jeho adresu po utkání s Plzní trenér Slavie Jindřich Trpišovský.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 5

Pavel Šulc

Pavel Šulc 23.jpg

V Plzni se dlouho nemohl pořádně prosadit. Pomohlo mu až loňské hostování v Jablonci, kde nabral potřebné sebevědomí, které „prodává“ i letos ve Viktorce. Dvaadvacetiletý záložník patří ke klíčovým postavám souboru trenéra Miroslava Koubka, na kontě má už pět branek. Nedávno se přitom psalo o zájmu Slavie, Šulc ale na konci září podepsal novou smlouvu na západě Čech.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Adam Vlkanova

Adam Vlkanova 23.jpg

V Hradci Králové byl hvězdou, stal se jedním z nejžádanějších hráčů ligy. Adam Vlkanova se dostal i do reprezentace a jednou nohou byl už v Edenu. Z transferu ale nakonec sešlo a devětadvacetiletý záložník posílil na konci loňského srpna Plzeň. Ve Viktorce se ihned postavil do základní sestavy a patřil k oporám, letos si ale v lize připsal zatím jen šest startů. Od trenéra Koubka dostávají přednost jiní.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Rafiu Durosinmi

Rafiu Durosinmi 23.jpg

Nigerijský kanonýr zaujal svými výkony v Karviné. Zalíbil se i Slavii, nakonec ale během uplynulého jara hostoval v Plzni, která jej v létě ze slezského klubu vykoupila. Tato investice se Viktorce náramně vyplatila, dvacetiletý útočník se prosadil v Evropě, v lize dal už šest branek a přidal pět asistencí. Aktuálně je sice zraněný, přesto je o něj zájem v zahraničí. V Plzni si mnou ruce, zato v Edenu musí pořádně litovat.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud