Martin Fillo  Stejně jako Procházka působil v Plzni, které v roce 2011 pomohl k premiérovému postupu do Ligy mistrů. Ve Viktorce si však nikdy pevnou pozici nevybudoval, působil taky v Mladé Boleslavi, Příbrami nebo Teplicích, zahrál si i v Norsku a v Anglii. V roce 2017 šestatřicetiletý Martin Fillo zamířil do Baníku, kde si získal pevné místo. Od loňského léta je ve Zlíně.
 Robert Hrubý  Osmadvacetiletý záložník začínal s ligou v sezoně 2013/14 ve Slavii. Hrál taky za Teplice a ostravský Baník, kterému pomohl k návratu mezi elitu. V roce 2020 odešel do Jablonce a poslední dvě sezony působí ve Zlíně. Loni dal čtyři góly a přidal tři nahrávky, letos se však trefil zatím jen jednou.
 Antonín Fantiš  Když v roce 2010 přišel z Příbrami do Baníku, čekaly se od něj velké věci. Antonín Fantiš ale předpoklady nenaplnil, a tak v rozehrané sezoně 2013/14 odešel do Jablonce. Potom byl ve Zlíně, hrál za Příbram a od roku 2019 už zase působí v Baťově městě. Na podzim si třicetiletý ofenzivní záložník či útočník připsal jen dva starty, na jaře by měl ale patřit k oporám týmu trenéra Vrby.
 Vukadin Vukadinovič  Jednatřicetiletý srbský útočník ligu okusil poprvé v Jablonci. Byl taky ve Slavii a poté o sobě dal vědět ve Zlíně, odkud se dostal až na pražskou Letnou. Angažmá na Spartě mu ale vůbec nesedlo, v sezoně 2018/19 zasáhl jen do deseti duelů a poté odešel do Karviné. Hrál taky za Teplice a Radnički Niš, odkud v zimě přišel zpátky mezi ševce. Ve Zlíně zaujal, dal tři góly, přidal tři nahrávky a vysloužil si novou smlouvu. V letošním ročníku si však zatím připsal jedinou asistenci.
5
Fotogalerie

Vrbovi pomocníci. 5 zkušených fotbalistů, kteří Zlín mohou dovést k záchraně

Zlínským fotbalistům ligový podzim vůbec nevyšel. V tabulce jsou totiž aktuálně předposlední a čeká je tuhý boj o záchranu. K té je povede kouč Pavel Vrba.

Pavel Vrba ještě na podzim vedl Baník, teď už je ale trenérem zlínského týmu. K dispozici má sice trápící se, ale hodně zkušený tým. Jména pěti hráčů, kteří by ševce mohli s Vrbou dovést k záchraně, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Václav Procházka

Václav Procházka Zlín Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Svého času patřil k lídrům plzeňské družiny. Byl jednou z opor Viktorky, v Lize mistrů si zahrál i proti Bayernu Mnichov nebo Manchesteru City. Pak pokračoval v Baníku a od roku 2020 působí ve Zlíně. Václav Procházka sice má už 38 let, v Baťově městě si ale stále drží dobrou pozici.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Martin Fillo

Martin Fillo Zlín.jpg

Stejně jako Procházka působil v Plzni, které v roce 2011 pomohl k premiérovému postupu do Ligy mistrů. Ve Viktorce si však nikdy pevnou pozici nevybudoval, působil taky v Mladé Boleslavi, Příbrami nebo Teplicích, zahrál si i v Norsku a v Anglii. V roce 2017 šestatřicetiletý Martin Fillo zamířil do Baníku, kde si získal pevné místo. Od loňského léta je ve Zlíně.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Robert Hrubý

Robert Hrubý Zlín.jpg

Osmadvacetiletý záložník začínal s ligou v sezoně 2013/14 ve Slavii. Hrál taky za Teplice a ostravský Baník, kterému pomohl k návratu mezi elitu. V roce 2020 odešel do Jablonce a poslední dvě sezony působí ve Zlíně. Loni dal čtyři góly a přidal tři nahrávky, letos se však trefil zatím jen jednou.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Antonín Fantiš

Antonín Fantiš Zlín.jpg

Když v roce 2010 přišel z Příbrami do Baníku, čekaly se od něj velké věci. Antonín Fantiš ale předpoklady nenaplnil, a tak v rozehrané sezoně 2013/14 odešel do Jablonce. Potom byl ve Zlíně, hrál za Příbram a od roku 2019 už zase působí v Baťově městě. Na podzim si třicetiletý ofenzivní záložník či útočník připsal jen dva starty, na jaře by měl ale patřit k oporám týmu trenéra Vrby.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Vukadin Vukadinovič

Vukadin Vukadinovič Zlín.jpg

Jednatřicetiletý srbský útočník ligu okusil poprvé v Jablonci. Byl taky ve Slavii a poté o sobě dal vědět ve Zlíně, odkud se dostal až na pražskou Letnou. Angažmá na Spartě mu ale vůbec nesedlo, v sezoně 2018/19 zasáhl jen do deseti duelů a poté odešel do Karviné. Hrál taky za Teplice a Radnički Niš, odkud v zimě přišel zpátky mezi ševce. Ve Zlíně zaujal, dal tři góly, přidal tři nahrávky a vysloužil si novou smlouvu. V letošním ročníku si však zatím připsal jedinou asistenci.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud