Vrbovi muži. 6 hráčů Plzně, kteří ani jednou nechyběli v základní sestavě

Fotbalová HET liga má suverénního lídra. Tabulce po sedmi zápasech kraluje plzeňská Viktorka, která zatím netratila ani bod. Kteří hráči stojí za úspěchem Vrbovy party?

plzen.jpg

Slavia nebo Sparta. Nikdo jiný do hry o titul nezasáhne. Tak zněly předsezonní prognózy, které favorizovaly týmy z hlavního města. Jenže Slavia ztrácí na Plzeň šest bodů a Sparta dokonce deset. Viktorka vládne tabulce a po zásluze se hřeje na prvním místě. Kteří hráči na tom mají největší podíl? Jména šesti plejerů Vrbovy družiny, kteří nechyběli ani v jednom zápase, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Tomáš Hájek

Tomáš Hájek Plzeň Dominik Bakeš CNC  Profimedia.jpg

Roman Hubník je zraněný, Jan Baránek jakbysmet, a tak Plzeň hraje prakticky jen na dva stopery. Tomáš Hájek však není řešením z nouze, naopak, na podzim podává velmi dobré výkony a ukazuje, že Plzeň jeho zimním angažováním rozhodně neprohloupila. Pětadvacetiletý stoper, který s výjimkou zápasu v Jablonci, v němž skóroval, nechyběl na hřišti ani minutu. Roste z něj lídr zadních řad západočeského celku.

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

 

Pokračování 3 / 7

Lukáš Hejda

Lukáš Hejda Dominik Bakeš  CNC  Profimedia.jpg

Ve stejné pozici jako Hájek je i o dva roky starší Hejda. Také on má při problémech Hubníka s Baránkem jistý flek v sestavě a rovněž on odvádí velmi dobrou práci. Zasáhl do všech zápasů, pouze v duelu s Baníkem začal mezi náhradníky, ale už v první půli nahradil zraněného Hubníka. Na to, že mu je teprve 27 let, má zkušeností na rozdávání. Vrba se na něj může stoprocentně spolehnout.

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

 

Pokračování 4 / 7

Jan Kopic

Jan Kopic Plzeň.jpg

Vrba má na kraje zálohy několik možností, volbou číslo jedna pro něj ale je Jan Kopic. Sedmadvacetiletý reprezentant je v úvodu sezony v dobré formě a ve všech utkáních byl v základní sestavě. Proti Liberci vstřelil gól, na kontě má i čtyři asistence a patří k nejproduktivnějším hráčům týmu.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 5 / 7

Michael Krmenčík

Michael Krmenčík Plzeň Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Útočný tank, mašina, která se před ničím nezastaví. A také snad útočník, který přestal se simulováním. Reprezentační forvard Michael Krmenčík je v úvodu sezony v laufu, na kontě má čtyři branky a po Stanislavu Teclovi je druhým nejlepším střelcem ligy. Navrch však přidal čtyři nahrávky a vede tabulku produktivity. Klíčový hráč Vrbovy družiny.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Pokračování 6 / 7

Radim Řezník

Radim Řezník Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Aleš Matějů odešel do anglického Brightonu a Radim Řezník rázem přišel o jediného konkurenta na postu pravého obránce. Pro Vrbu je jasnou volbou, jako jediný z týmu nechyběl na hřišti ani minutu. Své povinnosti si plní zodpovědně, aktivní je i směrem dopředu, pyšní se vysokým procentem úspěšnosti přihrávek a hodně důsledný je i v odebírání míčů. V případě nouze může naskočit i na stoperu.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Pokračování 7 / 7

Diego Živulič

Diego Živulič Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Chorvatský záložník strávil minulé dvě sezony ve Zlíně. V létě se přestěhoval z Baťova města na západ Čech a zabydlel se v základní sestavě. V té nechyběl ani v jednom ligovém utkání a pouze v duelu v Jihlavě šel ze hřiště předčasně. Vrbovi se jeho výkony zamlouvají, pětadvacetiletý defenzivní záložník je pevnou skálou ve středu hřiště, zatím je nejlepší letní plzeňskou posilou.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud