Vrba (znovu) věří domácím. 5 cizinců, kteří se rvou o místo v plzeňské Viktorce

Sparta? Čtrnáct! Slavia? Třináct! Zlín? Devět! O čem je řeč? O počtu cizinců v jednotlivých ligových týmech. Jednou z výjimek je plzeňská Viktorka, která má v kádru jen pět zahraničních fotbalistů.

Plzeň.jpg

Zatímco na pražskou Letnou dorazilo v létě deset nových zahraničních posil, v Liberci jsou aktuálně pouze dva cizinci - Miloš Bosančič ze Srbska a Wesley da Silva z Brazílie. „Českou“ cestou se rozhodl jít také staronový plzeňský kouč Pavel Vrba, který má ve svém kádru jen pět cizinců. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Marek Bakoš (Slovensko)

Marek Bakoš Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Pamatuje největší úspěchy plzeňského klubu, dával důležité branky na domácí scéně i v Lize mistrů, ale když v roce 2015 odešel do Liberce, zdálo se, že jeho západočeská mise dospěla do konce. Čtyřiatřicetiletý útočník se však po roce a půl vrátil zpět na západ Čech a v uplynulé sezoně nastřílel osm branek. V konkurenci Michaela Krmenčíka a Jakuba Řezníčka to má složité, svůj prostor ale určitě dostane.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Pokračování 3 / 6

Patrik Hrošovský (Slovensko)

Patrik Hrošovský 2.jpg

Dříve se o něm říkalo, že je novým Pavlem Horváthem. Nejprve nastupoval vedle něj, poté zaujal místo po plzeňské legendě a držel si svůj flek v základní sestavě. Loňský podzim měl sice slabší, na jaře však nechyběl na hřišti ani jednu minutu. S Vrbovým návratem se nic nemění a čtyřiadvacetiletý slovenský reprezentant zůstává mezi trenérovými vyvolenými.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 4 / 6

Andreas Ivanschitz (Rakousko)

Andreas Ivanschitz Jaroslav Legner  CNC  Profimedia.jpg

Když do Plzně před půl rokem přicházel, bylo z toho velké pozdvižení. Bývalý kapitán rakouské reprezentace dorazil ze Seattlu, který dovedl k výhře v MLS a měl být tím, kdo dotáhne Viktorku k titulu. Andreas Ivanschitz sice dal na jaře tři góly, jeho výkony ale byly zklamáním a pokud se dostal do hry, pak to většinou bylo až v průběhu druhé půle. Přesto v kádru Viktorky zůstal a čeká, zda mu Vrba dá šanci.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

 

Pokračování 5 / 6

Matúš Kozáčik (Slovensko)

Matúš Kozáčik Ladislav Němec  MAFRA  Profimedia.jpg

Bývalý gólman Sparty i Slavie je v Plzni od roku 2012. Po celou dobu plzeňského angažmá si udržuje skvělou výkonnost a je neotřesitelnou jedničkou mezi třemi tyčemi. Třiatřicetiletý účastník loňského EURA je však nyní zraněný a Plzeň proto koupila zkušeného Aleš Hrušku. Dá se však čekat, že až se Matúš Kozáčik uzdraví, znovu se vrátí na „svou“ stálou pozici, tedy do základní sestavy.

Foto: Ladislav Němec / MAFRA / Profimedia

 

Pokračování 6 / 6

Diego Živulič (Chorvatsko)

Diego Živulič Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Uprostřed plzeňské zálohy je poměrně velký přetlak, Diega Živuliče se to ale zatím netýká. Pětadvacetiletý chorvatský středopolař, který dříve hrával za mládežnické reprezentace rodné země, přišel na západ Čech v létě ze Zlína a ihned se zabydlel v základní sestavě. Jeho důraz Viktora potřebovala jako sůl, do kádru zapadl naprosto ideálně.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud