Vrba, Jílek a Trpišovský. Podívejte se, kolik berou nejlépe placení trenéři ligy

Vrba, Jílek a Trpišovský. Podívejte se, kolik berou nejlépe placení trenéři ligy

Vrba, Jílek a Trpišovský. Podívejte se, kolik berou nejlépe placení trenéři ligy

Nejbohatšími kluby Fortuna ligy jsou Slavia, Sparta a Plzeň. V těchto týmech si na nadstandardní peníze nepřijdou jen hráči, ale také trenéři.

Není žádným tajemstvím, když vám prozradíme, že nejlépe placenými trenéry ligy jsou Jindřich Trpišovský, Pavel Vrba a Václav Jílek. Víte ale, kolik si měsíčně vydělají? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Václav Jílek (AC Sparta Praha) - 500 tis. korun

Václav Jílek Trpišovský Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Sázka na Václava Jílka zatím nevyšla. Sparta se totiž v úvodu sezony trápí, vypadla z Evropské ligy a zaostává i v domácí soutěži. Bývalý kouč Olomouce má ale důvěru vedení, na Letné totiž stále věří, že právě on je tím, kdo rudý tým zase dostane nahoru. S každou další ztrátou se ale dostává pod větší tlak.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 4

Pavel Vrba (FC Viktoria Plzeň) - 600 tis. korun

Pavel Vrba 19 Pavel Mazac  CNC  Profimedia.jpg

Jeho pozice byla v úvodu sezony nahnutá. Viktorka vypadla z předkol evropských pohárů, navíc klopýtala i v lize a k tomu se spekulovalo o jeho špatném vztahu s klubovým vedením. Do Plzně měl údajně namířeno Adrián Guľa, situace se ale uklidnila a západočeský tým zase jede. Pavel Vrba, který bere 600 tisíc korun měsíčně, tak prozatím zůstává.

Foto: Pavel Mazac / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 4

Jindřich Trpišovský (SK Slavia Praha) - 750 tis. korun

Jindřich Trpišovský 19 Martin Sekanina  CNC  Profimedia.jpg

Není žádným překvapením, že se na vrcholu žebříčku nejlépe vydělávajících trenérů objevil právě on. Jindřich Trpišovský hraje se Slavií nejlepší fotbal, sešívaní vládnou domácí soutěži, zásobují reprezentaci, postoupili i do Ligy mistrů a v úvodním zápase málem vyhráli na půdě Interu Milán. Třiačtyřicetiletý kouč si měsíční příjem ve výši 750 tisíc korun rozhodně zaslouží.

Foto: Martin Sekanina / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud