Vrátí se zpět do NBA? Tři kluby, do kterých by mohl odejít Jan Veselý

Tomáš Satoranský by mohl mít v NBA českého parťáka. Do nejlepší basketbalové ligy světa se možná vrátí Jan Veselý, který je oporou tureckého Fenerbahce. Údajně se o něj zajímají tři kluby.

Sedmadvacetiletý Veselý byl do NBA draftován v roce 2011, kdy ho z šesté pozice ulovil Washington. Rodák z Opavy hrál za Wizards dva roky, potom odešel do Denveru a v roce 2014 se dohodl s Fenerbahce. V tureckém velkoklubu  je oporou, třikrát postoupil do Final Four Euroligy, kterou letos dokonce vyhrál. V Turecku má sice platnou smlouvu, stále se ale může vrátit do zámoří. Podle serveru Basketball Insiders o něj stojí tři kluby z NBA. Najdete je v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Brooklyn Nets

Jan Veselý 3.jpg

Brooklyn Nets, bývalé New Jersey, je týmem, ve kterém by Veselý měl zřejmě největší šanci na úspěch. Dvojnásobný vítěz své konference neprochází úspěšným obdobím, v uplynulé sezoně skončil dokonce na posledním místě a v létě bude přebudovávat kádr. Veselý by rozhodně nebyl bez šance.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Dallas Mavericks

Jan Veselý 2.jpg

Zřejmě nejlákavější adresa. Dallas sice letos chyběl v play-off, v předešlých třech letech se do něj ale pokaždé dostal (vždy však vypadl v prvním kole). V roce 2011 Mavericks celou NBA vyhráli a v Dallasu je i nadále velmi silný kádr v čele se zahajovací podkošovou dvojicí Nerlens Noel, Dirk Nowitzki. Za nimi by mohlo být místo pro Veselého.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Philadelphia 76ers

Jan Veselý 1.jpg

Trojnásobní šampioni NBA čekají na další triumf od roku 1983. Philadelphia se v posledních pěti letech nedostala ani jednou do play-off a v klubu už začali s obměnou. Právě to by mohla být překážka pro Veselého, v kabině je totiž už několik mladých a kvalitních podkošových hráčů. Je otázkou, zda by se dokázal dostat před Daria Šariče, Bena Simmonse, Jahlila Okafora nebo Joela Embiida.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud