Vrátí se z hostování v Liberci do Edenu? 3 hráči, kteří se Slavii mohou ještě hodit

Slavia jede. Vládne ligové tabulce a daří se jí také v Evropské lize, kde je krok od postupu do jarní fáze. Trenér Jindřich Trpišovský má k dispozici velmi silný tým, ovšem pár nadějných hráčů má ještě v záloze.

Bez názvu.jpg

Slavia v létě poslala hostovat několik svých hráčů do Liberce. Pod Ještědem působí například Jakub Jugas, Jakub Hromada či Júsuf Hilál, s jejichž návratem do Edenu se nejspíš moc nepočítá. Zato tři další hráči, kteří nyní v Liberci působí, se do Slavie ještě vrátit mohou. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 4

Mohamed Tijani

Mohamed Tijani Liberec.jpg

Na stoperském postu je nyní v Edenu pořádný přetlak. Kvalitní výkony podává Ondřej Kúdela, ohromný potenciál zase ukazuje David Zima, Slavia má navíc k dispozici ještě reprezentanta Davida Hovorku a na svou pořádnou šanci čeká i Ondřej Karafiát.

Jenže Kúdelovi bude na jaře už 34 let, o Zimu bude brzy zájem v Evropě a Hovorka se potýká se zdravotními problémy. A to by mohla být šance pro Mohameda Tijaniho, jehož Slavia přivedla v zimě z Jihlavy. Třiadvacetiletý stoper z Pobřeží slonoviny však v sešívaném dresu odehrál jen dva ligové zápasy a teď působí v Liberci. Za Slovan nastupuje pravidelně.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Michal Beran

Michal Beran Liberec 3 Michal Beranek  CNC  Profimedia.jpg

Dvacetiletý záložník debutoval v lize loni. Za Liberec si připsal dvanáct startů a v létě už putoval do Edenu. V kádru Slavie se sice neudržel a vrátil se hostovat pod Ještěd, ve Slavii mu ale ještě určitě dají šanci. Letos si mladý šikovný záložník připsal zatím šest ligových startů a dvě asistence.

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 4

Jan Matoušek

profimedia-0555591843.jpg

Poslední slovo v Edenu ještě zřejmě neřekl ani Jan Matoušek, jehož Slavia přivedla na podzim roku 2018 z Příbrami. Za sešívané ale odehrál jen sedm ligových zápasů a více prostoru zatím nedostal. Loni hostoval v Jablonci a do statistik si připsal šest branek. Letos sbírá zkušenosti v Liberci, kde nastupuje pravidelně, ovšem v sedmi ligových duelech ještě ani jednou neskóroval. Trenér Trpišovský však dvaadvacetiletého ofenzivního záložníka bedlivě sleduje.

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud