Vrátí se veterán na led? 4 domácí kluby, za které by si mohl zahrát Patrik Eliáš

Není to tak dávno, co se Patrik Eliáš rozloučil s NHL. Mysleli jste si, že se tím uzavřela jeho hokejová kariéra? My také. Zdá se ale, že nic není definitivní…

Bývalá ikona New Jersey Devils a jeden z nejlepších českých hokejistů všech dob nastoupil k poslednímu soutěžnímu utkání v sezoně 2015/16. V uplynulém ročníku se pokoušel o návrat, zdravotní problémy mu to ale neumožnily a Eliáš se rozloučil s NHL. Stále ale existuje možnost, že se znovu objeví na ledě, už ho údajně oslovilo několik domácích klubů. Které by to mohly být, to se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Kometa

Patrik Eliáš ČR.jpg

Každého zřejmě ihned napadlo spojení s Kometou. Brněnský klub loni přivedl Martina Erata, Ondřeje Němce či Marka Kvapila a vyválčil první extraligový titul. Na jihu Moravy se ale nespokojí s jedním vavřínem a příští rok budou útočit na další. Majitel Libor Zábranský je nakloněn spolupráci se zkušenými veterány, loni se zde pokoušel o návrat i Eliášův velký kamarád Martin Havlát.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Třinec

Patrik Eliáš Zlatá hokejka.jpg

Také do Třince uměli nalákat „velká“ jména. Oceláři se sice vydávají novou cestou, spolupráci s personou Eliášova typu by se ale určitě nebránili. Třinečtí začínají více pracovat s mládeží, zkušený mentor by jim ale přišel vhod. Navíc by si ještě hodně slušně vydělal.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Sparta

Patrik Eliáš Vancouver.jpg

Když je řeč o extraligových klubech, je třeba zmínit i Spartu. Ta sice čeká na domácí titul už od roku 2007, stále má ale obrovský zvuk a renomé, které přilákalo nejednoho zkušeného hokejistu. Pražané staví silný tým, který bude mít znovu jen ty nejvyšší ambice. S Eliášem by ještě vzrostly.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Třebíč

Patrik Eliáš 3.jpg

Aktuální favorit číslo jedna. Eliáš se v Třebíči narodil a ve městě by mohl také definitivně uzavřít kariéru. V klubu působil do svých 14 let, než zamířil do Kladna. Domů se krátce vrátil před sezonou 1999/00, než se dohodl na nové smlouvě s Devils. Teď by mohl přijít znovu.

„Spíš by mě lákalo si zahrát v Třebíči než v některých týmech z extraligy. Jenom pro radost. Hrál bych doma a jsou tam kluci, se kterými jsem vyrůstal a jsou mí kamarádi, takže to by bylo fajn,“ uvedl pro web ceskatelevize.cz. Zdá se, že by WSM Liga mohla přivítat jedno hodně zajímavé jméno…

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud