Vrátí se NHL do Prahy? 5 týmů, které byste chtěli vidět v O2 areně

NHL by se mohla vrátit do České republiky. Nejlepší hokejová liga světa do Prahy poprvé zavítala v roce 2008 a znovu o dva roky později. Zpátky by mohla být už za rok. I s Davidem Pastrňákem?

NHL Praha MICHAL SVÁČEK  MAFRA  Profimedia.jpg
V roce 2010 si NHL v Praze zahrálo i několik českých hokejistů. (Foto: MICHAL SVÁČEK / MAFRA / Profimedia)

V Praze se už představily týmy New Yorku Rangers a Tampy Bay, na které navázali Phoenix s Bostonem. Do Česka tak zavítali Michal Rozsíval, Václav Prospal, David Krejčí, Martin Hanzal, Petr Průcha a Radim Vrbata. Vybraly jsme pět týmů z NHL, které by vzhledem k účasti českých hokejistů bylo za rok lákavé sledovat v O2 areně znovu. Najdete je v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Boston Bruins

David Pastrňák Boston 5.jpg

Boston se v Praze už představil a pro české fanoušky by byl velkým lákadlem i nyní. Hlavní důvod – David Pastrňák. Dvaadvacetiletý útočník Bruins je hlavní českou hvězdou v NHL, fanoušci ho milují a určitě by dokázal vyprodat O2 arenu. Společně s ním by přijel i David Krejčí, případně Jakub Zbořil, jenž je nyní na farmě, či Jakub Lauko, kterého Boston získal v letošním draftu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Philadelphia Flyers

Jakub Voráček 2018.jpg

Také Philadelphia by pro české fanoušky byla velmi lákavá. Barvy Flyers totiž hájí Jakub Voráček, jenž se v uplynulém ročníku stal nejproduktivnějším Čechem v NHL. Jeden z nejlépe placených hráčů celé soutěže parádně rozjel i letošní ročník a proti Ottawě si připsal pět kanadských bodů, což je jeho novým rekordem v NHL.

Barvy Flyers hájí také Radko Gudas, jehož čeští fanoušci mají hodně rádi. Na svou šanci čeká i gólman Michal Neuvirth, tomu ale po sezoně končí smlouva.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Washington Capitals

Jakub Vrána Washington 2.jpg

Úřadujícím šampionem NHL je Washington. Stanley Cup dovezl do Prahy i Jakub Vrána, který se stává důležitým článkem sestavy Capitals. Tam navíc pokračuje i Michal Kempný a do hlavního města USA před sezonou přišel i Dmitrij Jaškin. Vidět je po boku Alexandra Ovečkina naživo? To by stálo za to!

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Detroit Red Wings

Filip Zadina Detroit.jpg

Českou jedničkou posledního draftu NHL se stal Filip Zadina. Ten sice začal sezonu na farmě, očekává se ale, že si letos odbude premiéru v nejlepší lize světa. Vidět ho v kádru Red Wings naživo? To je velké lákadlo. Za Detroit navíc letos nastupují Filip Hronek či Libor Šulák a na soupisku Red Wings patří i Martin Frk.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

San Jose Sharks

Tomáš Hertl San Jose 4.jpg

Existuje i několik dalších týmů, které by si čeští fanoušci přáli vidět na živo. Co takhle Pittsburgh se Sidneym Crosbym a Dominikem Simonem? Nebo Dallas s Radkem Faksou, Martinem Hanzalem a Romanem Polákem? Lákavé by byly také zápasy Caroliny s Petrem Mrázkem a Martinem Nečasem. A co takto návrat Tomáše Hertla, který do San Jose zamířil právě z O2 areny? Za Sharsk by navíc mohli nastoupit i Lukáš Radil a Radim Šimek.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud