Vrátí se na východ? 3 kluby z ruské KHL, které projevily zájem o Jaromíra Jágra

Uplynulo pár dnů od otevření trhu s volnými hráči a Jaromír Jágr je stále volný. V zámoří se stále najde několik zájemců, kteří by ho rádi přivedli, čím dál častěji se ale spekuluje také o návratu do Kontinentální hokejové ligy.

„Kam se podívám, tam se píše, že všem volným hráčům volá deset až dvanáct týmů. Mně nevolá nikdo. Naopak, já se snažím volat a nikdo to nezvedá,“ napsal Jágr na konci minulého měsíce v žertu na sociální síť. To ještě nebylo známo, že končí na Floridě, už tehdy však na jeho status zareagovalo několik klubů, které o něj projevily zájem. Byly mezi nimi i tři týmy z KHL – najdete je v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Chabarovsk

Jaromír Jágr ČR 15.jpg

Amur rozhodně nepatří mezi týmy, které jsou pasovány do role favorita na zisk Gagarinova poháru. V uplynulé sezoně bylo jen pár horších týmu, než právě Chabarovsk, který však začal zajímavě posilovat. Z Brna přišel útočník Marek Kvapil, z Kazaně reprezentační obránce Michal Jordán a v klubu působí také zkušený bek Jan Kolář. Bude dalším do party i Jágr, o kterého Chabarovsk projevil zájem? Zatím je to spíše sci-fi.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Kazaň

Jaromír Jágr Ovečkin.jpg

Kazaň je rok co rok jedním z aspirantů na celkové vítězství v KHL, ve které triumfovala v letech 2009 a 2010. Naposledy byla ve finále před dvěma lety, to ale podlehla Petrohradu. V uplynulém ročníku došla mezi nejlepší čtyřku, kde ji vystavil stopku Magnitogorsk. Bars bude útočit na titul i v následujícím ročníku, kdo ví, možná už i s Jágrem, o kterého tým Jiřího Sekáče projevil zájem.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Omsk

Jaromír Jágr Omsk Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Když Rusko, tak Omsk. Tato varianta se jeví jako nejvíc reálná, tím spíš, když klub ze Sibiře o českého útočníka projevil zájem. Jágr už v Avangardu působil, nejprve tam zamířil během výluky NHL v sezoně 2004/05 a další tři ročníky odehrál v Omsku v letech 2008 – 2011.

V klubu ho milovali, Jágr byl spokojený a bodově se mu dařilo. V posledním ročníku se radoval ze zisku Gagarinova poháru a poté se vrátil do NHL. Odejde teď znovu na východ?

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud