Sparta Praha  Stejně jako Pardubice okolo Kováře údajně kroužila i Sparta, která po sezoně přišla o Matěje Machovského, jenž zamířil do KHL. Pražané mají k dispozici bývalého reprezentanta Alexandera Saláka, jemuž tým z O2 Areny hodně věří. Dvojkou je pak šestadvacetiletý Jakub Neužil, ten toho však v extralize zatím moc neodchytal. Loni byl v akci sedmkrát, letos dvakrát, ovšem play-off ještě nikdy neokusil. Zato Kovář by přinesl velké zkušenosti. 
 Motor České Budějovice  Bylo by velkým překvapením, kdyby se o Kováře nezajímaly i České Budějovice. Motor o zkušeného gólmana zájem skutečně měl, bývalý reprezentant ale nakonec odešel zpátky do Jekatěrinburgu. Jihočeši, kteří hledali nového gólmana místo Marka Čiliaka, tak vsadili na jiné známé jméno a přivedli Dominika Hrachovinu. České Budějovice jsou každopádně jediným tuzemským klubem, ve kterém Kovář okusil extraligu, a pokud se dá v průběhu sezony do pořádku, tak se toto spojení může klidně ještě obnovit. 
 Kometa Brno  O Kováře však může mít zájem daleko více klubů. Záleží, kdo na tom jak bude před play-off, kdo bude potřebovat posílit, nebo třeba kdo bude shánět posilu na boje o záchranu. Zajímavé by mohlo být také spojení s Kometou, ve které má brankáře na starost Kovářův osobní trenér Václav Pipek. Jedničkou brněnského celku je po odchodu Karla Vejmelky Slovák Matej Tomek, jenž se zatím prezentuje poměrně dobrými výkony, stále je mu ale teprve 24 let a zkušený parťák by mu do vyřazovacích bojů mohl přijít vhod. 
 Jakub Kovář v KHL  Kovář, jehož v roce 2006 draftovala Philadelphia, chytal v sezoně 2007/08 v zámoří. Pak se ale vrátil domů a v Českých Budějovicích začal sbírat extraligové zkušenosti. V roce 2013 se však vydal na východ a stal se posilou Jekatěrinburgu, ve kterém působil (až na jeden rok v Čerepovci) do startu letošní sezony. Kovář byl po celou dobu obrovskou oporou Avtomobilistu a stal se jedním z nejlepších i nejspolehlivějších gólmanů celé KHL.
5
Fotogalerie

Vrátí se na scénu? Podívejte se, které extraligové kluby by mohl posílit Jakub Kovář

Jakub Kovář se dlouhodobě řadil po bok nejlepších gólmanů Kontinentální hokejové ligy. Nyní je ale bez angažmá a sám neví, jestli se ještě někdy vrátí do akce.

Třiatřicetiletý Jakub Kovář byl řadu let oporou Jekatěrinburgu. V Rusku načal i letošní sezonu, vinou zdravotních problémů ale své angažmá ukončil. Co bude dál, to nyní netuší. Pokud to ale bude možné, tak by se ještě rád postavil mezi tři tyče - klidně i v Tipsport extralize. O kterých klubech se v zákulisí mluví? Kam by Kovář mohl teoreticky zamířit? Podívejte se. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 2 / 6

Dynamo Pardubice 

Jakub Kovář MS.jpg

Zlé časy jsou pryč, v Pardubicích před sezonou zase mluvili o útoku na medaili. Ostatně, jiné cíle Dynamo mít ani nemůže. Klub, za nimž stojí Petr Dědek, během léta hodně posiloval a poskládal ohromně silný tým.

Východočeši získali i novou brankářskou jedničku, kterou se stal Dominik Frodl, jenž dorazil z Plzně, Pardubice ale podle informací portálu iSport.cz kroužily taky okolo Kováře. Ten se sice poté upsal Jekatěrinburgu, ovšem nyní je zase volný. A jít do play-off s tandemem Frodl-Kovář, to nezní vůbec špatně. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Sparta Praha 

Jakub Kovář ČR.jpg

Stejně jako Pardubice okolo Kováře údajně kroužila i Sparta, která po sezoně přišla o Matěje Machovského, jenž zamířil do KHL. Pražané mají k dispozici bývalého reprezentanta Alexandera Saláka, jemuž tým z O2 Areny hodně věří. Dvojkou je pak šestadvacetiletý Jakub Neužil, ten toho však v extralize zatím moc neodchytal. Loni byl v akci sedmkrát, letos dvakrát, ovšem play-off ještě nikdy neokusil. Zato Kovář by přinesl velké zkušenosti. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Motor České Budějovice 

Jakub Kovář.jpg

Bylo by velkým překvapením, kdyby se o Kováře nezajímaly i České Budějovice. Motor o zkušeného gólmana zájem skutečně měl, bývalý reprezentant ale nakonec odešel zpátky do Jekatěrinburgu.

Jihočeši, kteří hledali nového gólmana místo Marka Čiliaka, tak vsadili na jiné známé jméno a přivedli Dominika Hrachovinu. České Budějovice jsou každopádně jediným tuzemským klubem, ve kterém Kovář okusil extraligu, a pokud se dá v průběhu sezony do pořádku, tak se toto spojení může klidně ještě obnovit. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Kometa Brno 

Jakub Kovář 19 Martin Sekanina  CNC  Profimedia.jpg

O Kováře však může mít zájem daleko více klubů. Záleží, kdo na tom jak bude před play-off, kdo bude potřebovat posílit, nebo třeba kdo bude shánět posilu na boje o záchranu.

Zajímavé by mohlo být také spojení s Kometou, ve které má brankáře na starost Kovářův osobní trenér Václav Pipek. Jedničkou brněnského celku je po odchodu Karla Vejmelky Slovák Matej Tomek, jenž se zatím prezentuje poměrně dobrými výkony, stále je mu ale teprve 24 let a zkušený parťák by mu do vyřazovacích bojů mohl přijít vhod. 

Foto: Martin Sekanina / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Jakub Kovář v KHL

JAkub Kovář KHL.jpg

Kovář, jehož v roce 2006 draftovala Philadelphia, chytal v sezoně 2007/08 v zámoří. Pak se ale vrátil domů a v Českých Budějovicích začal sbírat extraligové zkušenosti.

V roce 2013 se však vydal na východ a stal se posilou Jekatěrinburgu, ve kterém působil (až na jeden rok v Čerepovci) do startu letošní sezony. Kovář byl po celou dobu obrovskou oporou Avtomobilistu a stal se jedním z nejlepších i nejspolehlivějších gólmanů celé KHL.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud