Casper Höjer   Ve Spartě je druhým rokem. V premiérové sezoně toho vinou zdravotních problémů moc nenahrál, letošní podzim měl ale velmi dobrý. Osmadvacetiletý dánský obránce dal v patnácti duelech dva góly a přidal osm asistencí. Dokonce je nejlepším nahrávačem ligy a v zimě zaujal francouzský klub Remeš, který za něj nabízel 40 milionů korun. Höjer s nabídkou souhlasil, Sparta jej ale nakonec nepustila. Na jaře se do hry ještě nedostal. 
 Jaroslav Zelený   Ve Spartě je na levém kraji hřiště aktuální jedničkou. Český reprezentant odehrál všechny jarní duely a trenér Brian Priske musel být s jeho výkony spokojen. Třicetiletý Jaroslav Zelený, který si v letošním ročníku připsal dvě asistence, navíc může hrát i na stoperu. 
 Dimitrije Kamenovič   Sparta v zimě přivedla čtyři zahraniční posily. Kaan Kairinen už se usadil v základní sestavě, do všech jarních duelů zasáhl Awer Mabil a po jednom startu přidali Qazim Laci s Dmitrije Kamenovičem. Srbský bek, jenž dorazil na hostování z Lazia Řím, byl však na hřišti jen patnáct minut v duelu s Olomoucí a další šanci už nedostal. Dvaadvacetiletý Kamenovič může hrát na levém kraji obrany i na stoperu, na Letné to ale bude mít složité. 
 Matěj Hanousek   Nečekané jméno. Matěj Hanousek ze Sparty hostoval v tureckém Gaziantepu, ve kterém nastupoval pravidelně. Jenže po zemětřesení v Turecku se vrátil domů a čeká, co s ním bude dál. „Právníci leží v papírech a zjišťují, jaké jsou možnosti, protože hostuju. Řeší se, jestli můžu jít z hostování na hostování,“ uvedl devětadvacetiletý bek v pořadu Footcast. Klidně se může stát, že se vrátí na Letnou, tam by ovšem moc šancí nejspíš nedostal. „Pro mě připadá v úvahu Sparta a Jablonec. Sparta mě asi nebude chtít, ale Jablonec je pro mě ideální volba do konce sezony. Ještě bych přemýšlel o Liberci z důvodu trenéra Kozla,“ dodal.
5
Fotogalerie

Vrátí se Hanousek? 4 hráči, které by pak Sparta mohla využít na levém kraji obrany

Sparta má aktuálně hodně široký kádr a na každém místě v sestavě panuje velká konkurence. To platí taky pro post levého obránce.

Bez názvu.jpg

Sparta má aktuálně v kádru tři kvalitní hráče, které trenér Brian Priske může využít na levém kraji obrany. A to k nim možná ještě přibude čtvrtý. Více se dočtete v následujících kapitolách. 

Pokračování 2 / 5

Casper Höjer 

Casper Hojer 22 Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Ve Spartě je druhým rokem. V premiérové sezoně toho vinou zdravotních problémů moc nenahrál, letošní podzim měl ale velmi dobrý. Osmadvacetiletý dánský obránce dal v patnácti duelech dva góly a přidal osm asistencí. Dokonce je nejlepším nahrávačem ligy a v zimě zaujal francouzský klub Remeš, který za něj nabízel 40 milionů korun. Höjer s nabídkou souhlasil, Sparta jej ale nakonec nepustila. Na jaře se do hry ještě nedostal. 

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 3 / 5

Jaroslav Zelený 

Jaroslav Zelený Sparta Foto Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Ve Spartě je na levém kraji hřiště aktuální jedničkou. Český reprezentant odehrál všechny jarní duely a trenér Brian Priske musel být s jeho výkony spokojen. Třicetiletý Jaroslav Zelený, který si v letošním ročníku připsal dvě asistence, navíc může hrát i na stoperu. 

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 4 / 5

Dimitrije Kamenovič 

profimedia-0751193503.jpg

Sparta v zimě přivedla čtyři zahraniční posily. Kaan Kairinen už se usadil v základní sestavě, do všech jarních duelů zasáhl Awer Mabil a po jednom startu přidali Qazim Laci s Dmitrije Kamenovičem. Srbský bek, jenž dorazil na hostování z Lazia Řím, byl však na hřišti jen patnáct minut v duelu s Olomoucí a další šanci už nedostal. Dvaadvacetiletý Kamenovič může hrát na levém kraji obrany i na stoperu, na Letné to ale bude mít složité. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 5

Matěj Hanousek 

Matěj Hanousek Sparta Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Nečekané jméno. Matěj Hanousek ze Sparty hostoval v tureckém Gaziantepu, ve kterém nastupoval pravidelně. Jenže po zemětřesení v Turecku se vrátil domů a čeká, co s ním bude dál. „Právníci leží v papírech a zjišťují, jaké jsou možnosti, protože hostuju. Řeší se, jestli můžu jít z hostování na hostování,“ uvedl devětadvacetiletý bek v pořadu Footcast. Klidně se může stát, že se vrátí na Letnou, tam by ovšem moc šancí nejspíš nedostal. „Pro mě připadá v úvahu Sparta a Jablonec. Sparta mě asi nebude chtít, ale Jablonec je pro mě ideální volba do konce sezony. Ještě bych přemýšlel o Liberci z důvodu trenéra Kozla,“ dodal.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud