Vrátí se domů? 3 kluby z extraligy, do kterých by mohl zamířit Petr Holík

Mise Petra Holíka v ruském Čerepovci měla jen krátké trvání. Bývalá zlínská opora a člen kádru hokejové reprezentace odehrál za Severstal jen deset zápasů a klub ho zařadil na listinu nechráněných hráčů. Co s ním bude dál? Vrátí se domů?

Pětadvacetiletý Holík odešel do Ruska po konci minulé sezony. První zahraniční angažmá se mu ale nepovedlo podle představ, posbíral tři kanadské body, na ledě netrávil moc času a klub s ním ukončil spolupráci. Momentálně se řeší, co bude s reprezentačním centem dál, Holík prý preferuje angažmá v cizině, pokud se ale nikde nedohodne, může se vrátit do extraligy. Do kterých tuzemských klubů by mohl zamířit? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Zlín

Petr Holík.jpg

Jako první varianta se logicky nabízí návrat do Zlína. Holík odešel do Ruska právě z Baťova města, ve kterém strávil celou dosavadní extraligovou kariéru. V prvním týmu debutoval už v sezoně 2010/11 a o tři roky později zde oslavil zisk extraligového titulu. V uplynulém ročníku posbíral celkově 38 kanadských bodů a Zlínu teď citelně chybí. Berani by ho rádi přivedli zpět. „Teď to prý nemá smysl řešit, agent mu hledá jiné angažmá v Evropě,“ uvedl však generální manažer Martin Hosták.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Kometa

Petr Holík ČR.jpg

Dalším ze zájemců o zisk Holíkových služeb by měla být Kometa. Obhájce titulu zahájil sezonu bez Martina Nečase, který udivuje v zámoří a rve se o místo v Carolině. V Brně za něj hledají náhradu a údajně se zaměřili právě na Holíka. Zlínští fanoušci by tento přesun nesli nelibě, pětadvacetiletý centr by si ale výrazně polepšil. Hrát o záchranu nebo bojovat o titul, to je hodně velký rozdíl.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Sparta

Petr Holík Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

O spojení Holíka se Spartou už se několikrát diskutovalo. Pražský velkoklub touží po návratu na trůn a před sezonou poskládal silný tým. Jenže ten zatím nenaplňuje očekávání a hraje pod své možnosti. Je možné, že dříve či později nastanou změny a situace okolo Holíka sparťanské vedení určitě zajímá. Připojí se ke Kalousově družině?

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud