Vrátí se? 5 extraligových týmů, ve kterých by mohl působit Lukáš Krajíček

Český hokejista Lukáš Krajíček je bez práce. Obránce se zkušenostmi z NHL strávil uplynulých pět let v Dinamu Minsk, které s ním ale rozvázalo spolupráci a účastník olympiády v Soči si hledá nové místo. Vrátí se domů?

Lukáš Krajíček ČR.jpg
Vrátí se domů? Lukáš Krajíček je bez práce a hledá si nové angažmá. (Foto: Profimedia.cz)

Třiatřicetiletý Krajíček odehrál v Minsku 266 zápasů. Teď je ale vicemistr světa z roku 2006, který si zahrál i za Floridu, Vancouver, Tampu Bay a Philadelphii bez práce. Jednou z možností je, že bude pokračovat v jiném klubu KHL. Taky se ale může vrátit domů. Kam by to bylo? Pět klubů, do nichž by mohl zamířit, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Třinec

Třinec.jpg

Zkušený obránce za Oceláře už hrál. Do Třince přišel po návratu z NHL a týmu pomohl k historickému titulu, po kterém odešel do KHL. Přiznal, že v Třinci bral 600 tisíc korun měsíčně a finančně by se v klubu neměl zle ani nyní. Slezský celek šlape, vládne extraligové tabulce, posila jeho formátu by ale mohla přijít vhod.

Pokračování 3 / 6

Sparta

Sparta.jpg

Pokud zmiňujeme posilu Krajíčkova formátu, je třeba uvést i Spartu, která je velkým lákadlem pro většinu hráčů. Důkazem je třeba nedávné angažování Michala Řepíka. Pražskému celku se navíc letos nevede podle představ, v tabulce je až sedmý a tak se možná dočkáme změn. Případný Krajíčkův příchod by týmu mohl hodně pomoct.

Pokračování 4 / 6

Liberec

Liberec.jpg

Bílí Tygři válí. Liberečtí vyhráli 11 zápasů v řadě a vyhoupli se už na druhé místo tabulky. Na začátku sezony to přitom nevypadalo s týmem příliš optimisticky, libereckou kabinu opustilo několik opor a pod Ještědem se báli mistrovské kocoviny. Ta se ale nekoná a severočeský tým válí. Přesto by mohl ještě posílit a spolupráce s Krajíčkem by dávala smysl.

Pokračování 5 / 6

Kometa Brno

Kometa.jpg

Kometa v létě ohromně posílila a vyhlásila útok na titul. Do Brna přišlo několik zkušených hráčů z KHL a tým zatím šlape. V posledních zápasech se ale rozjetá mašina mírně zadrhla a ukázaly se některé slabiny, které dosud nebyly vidět. Bude to signál pro další posílení? Rozpočet klubu není nafukovací, ovšem Krajíčkův příchod by ještě zvýšil šance na extraligový triumf.

Pokračování 6 / 6

Zlín

Zlín.jpg

Zlín se trápí, propadá se tabulkou a hledá cestu z krize. Prvním krokem bylo odvolání dlouholetého trenéra Rostislava Vlacha a dají se čekat i změny v kádru. Vrátí se do klubu po Miroslavu Blaťákovi i Krajíček? Prostějovský rodák ve Zlíně začínal a působil v něm před odchodem do zámoří. Je však otázkou, zda by si ho ševci mohli dovolit.

Doporučujeme

Články odjinud