Vrátí se? 5 extraligových týmů, ve kterých by mohl hrát Roman Červenka

Vrátí se? 5 extraligových týmů, ve kterých by mohl hrát Roman Červenka

Vrátí se? 5 extraligových týmů, ve kterých by mohl hrát Roman Červenka

Roman Červenka skončil ve Fribourgu a hledá si nové angažmá. Ve hře jsou tři varianty – může zůstat ve Švýcarsku, vrátí se do KHL nebo znovu zamíří do extraligy. Které týmy by ho mohly zlákat?

Účastník tří olympijských her, který se s reprezentací připravuje na další světový šampionát, vydržel ve Švýcarsku dva roky. Teď bývalý útočník Calgary, Omsku či Petrohradu řeší, co bude dál. Jednou z možností je návrat do extraligy. „Jeho“ Slavia si postup mezi elitu nevybojovala, a tak přichází v úvahu pět jiných domácích klubů. Které to jsou, to se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Sparta

Roman Červenka Plekanec.jpg

Sparta znovu zklamala a vypadla už v předkole play-off. Pražené řeší, co dál, a začínají stavět kádr na příští sezonu. Červenka by se jim určitě hodil, dvaatřicetiletý útočník by navíc zůstal ve známém prostředí. Dlouhá léta hrál za Slavii a během poslední výluky NHL odehrál i pět zápasů za pražského Lva. Dres Sparty však zatím neoblékl.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Třinec

Roman Červenka Švýcarsko.jpg

Když je řeč o posile Červenkova kalibru, je třeba zmínit i Třinec. Oceláři sice letos nemají tak „hvězdný“ tým jako v minulých letech, o to více ale šlapou a jsou jedinou výhru od extraligového finále. Třinec je považován za nejbohatší tuzemský klub se špičkovým zázemím. Ne náhodou získal na soupisku i Jaromíra Jágra. Zkusí zlákat i Červenku?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Hradec Králové

Roman Červenka 1.jpg

Mountfield se probojoval podruhé v řadě do semifinále, na postup do finále to ale znovu nevypadá. V Hradci Králové se znovu sešel výborný tým plný zvučných jmen. Jednu kabinu sdílí Jaroslav Bednář, Petr Koukal, Radek Smoleňák či Patrik Rybár.  V silách klubu by zřejmě bylo zaplatit i Červenku, s nímž by tým byl zase o dost silnější.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Kometa

Roman Červenka Fribourg.jpg

Jedním z klubů, který by dokázal akceptovat Červenkovy požadavky, je Kometa. Brněnský tým loni ovládl extraligu a letos znovu míří k titulu. Klub má navíc perfektní fanoušky a výborné zázemí. Majitel Libor Zábranský umí nalákat velká jména v čele s Martinem Eratem, Petrem Holíkem, Jakubem Krejčíkem či Ondřejem Němcem. Bude dalším Červenka?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Chomutov

Roman Červenka Chomutov.jpg

V Chomutově Červenka působil před odchodem do Švýcarska. V týmu Vladimíra Růžičky, s nímž se velmi dobře zná ze Slavie i reprezentace, odehrál sezonu 2015/16. Během ní posbíral 61 kanadských bodů v základní části a dalších devět jich přidal v osmi zápasech play-off. Pokud se vrátí domů, Chomutov bude znovu ve hře. Letos však Piráti hráli pouze play-out.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud