Vrátí je zpět na vrchol? 4 (staro)nové posily, které získal vicemistr z Liberce

Vrátí je zpět na vrchol? 4 (staro)nové posily, které získal vicemistr z Liberce

Vrátí je zpět na vrchol? 4 (staro)nové posily, které získal vicemistr z Liberce

Dvakrát v řadě se dostali do finále, zlato ale vybojovali „jen“ jedno. Bílí Tygři z Liberce budou patřit k favoritům extraligy i v dalším ročníku, do něhož sice vstoupí bez několika loňských opor, ale i s novými posilami.

Liberec posily Ota Bartovský MAFRA Profimedia.jpg

Libereckou kabinu opustil Radim Šimek, pryč je také Ondřej Vitásek, Branko Radivojevič či Ján Lašák. Vedení Bílých Tygrů ale nezahálelo a přivedlo čtyři nové posily, které mají vrátit tým zase na vrchol. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Foto: Ota Bartovský / MAFRA / Profimedia

Pokračování 2 / 5

Aleš Stezka

Aleš Stezka Ota Bartovský MAFRA Profimedia.jpg

Z Liberce odešel Ján Lašák, jehož místo začal už loni zastupovat mladší Roman Will, který přišel před minulou sezonou ze zámoří. Zpoza Atlantiku teď dorazil také Aleš Stezka, kterého v roce 2015 draftovala Minnesota.

Dvacetiletý gólman strávil dva ročníky v USHL, představil se také na juniorském šampionátu a teď se vrací do míst, odkud do zámoří odešel, tedy do Liberce. Prozatím v roli dvojky.

Foto: Ota Bartovský / MAFRA / Profimedia

Pokračování 3 / 5

Ladislav Šmíd

Ladislav Šmíd Ota Bartovský MAFRA Profimedia.jpg

Jedna z nejvýraznějších extraligových posil. Účastník olympijských her v Soči, který si zahrál i na dvou světových šampionátech (2007 a 2013), opustil Calgary a bude hrát za Liberec.

Jednatřicetiletý obránce debutoval v NHL v sezoně 2006/07 a až do roku 2013 působil v Edmontonu. Následně zamířil do Calgary, vinou zdravotních problémů toho ale moc neodehrál. V sezoně 2014/15 nastoupil k 31 duelům, v následujícím ročníku jich zvládl jen 22 a loni už žádný. Jak se mu povede doma v Liberci, za který hrál naposledy během minulé výluky NHL?

Foto: Ota Bartovský / MAFRA / Profimedia

Pokračování 4 / 5

Martin Bakoš

Martin Bakoš.jpg

Byl to právě on, kdo v roce 2016 vystřelil zlatým gólem Liberci historický titul. Poté slovenský reprezentační útočník, který strávil u Bílých Tygrů dvě sezony, odešel do KHL a zahrál si za čínský Kunlun. V 47 zápasech základní části dal 11 branek a přidal stejný počet asistencí, prosadil se i v play-off, v klubu byl zástupcem kapitána, po roce se ale vrací zpět do známého prostředí. Sedmadvacetiletý útočník je znovu hráčem Liberce.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Lukáš Jašek

Lukáš Jašek 2.jpg

Z Liberce se vrátil do Třince zkušený útočník Vladimír Svačina, opačným směrem zase míří talentovaný forvard Lukáš Jašek. Devatenáctiletý útočník, jehož před dvěma lety draftoval ze 174. pozice Vancouver, odehrál v uplynulé sezoně dvacet zápasů za extraligové Oceláře, působil však také v juniorce a na farmě ve Frýdku-Místku. V Třinci si během posledních tří let nedokázal vybojovat pevné místo v týmu, zato v Liberci se může stát pevnou součástí sestavy.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud