Petr Ton  Pokud byl Petr Ton ve formě, nedělalo mu problém pokořit hranici dvaceti vstřelených branek. To se mu povedlo i v ročníku 2006/07, během něhož se trefil pětadvacetkrát v základní části a dalších 11 zásahů přidal v play-off. Dohromady nasbíral ještě 29 asistencí a patřil k tahounům pražského celku. Ve Spartě vydržel až do roku 2014, potom odešel do Komety Brno.
 Ondřej Kratěna  Dvojnásobný účastník mistrovství světa, který má ve sbírce bronz z roku 1997, dlouhá léta působil ve Spartě, s níž získal čtyři tituly (další tři přidal se Vsetínem a jeden s Plzní). Sezona 2006/07 mu sedla náramně, v základní části posbíral Ondřej Kratěna 34 (21+13) kanadských bodů a v play-off přidal dalších šest branek a čtyři nahrávky.
 Jan Hlaváč  Před šestnácti lety patřil Jan Hlaváč ke klíčovým personám Sparty. Jednatřicet (20+11) kanadských bodů v základní části a dalších deset (8+2) v play-off je toho důkazem. Poté se vrátil do NHL a v dresech Tampy Bay a Nashvillu ukončil zámořskou kariéru.
 Jiří Vykoukal  Sparta měla během své poslední mistrovské sezony ohromnou ofenzivní sílu. Je však třeba zmínit i jednoho obránce, dvojnásobného mistra světa Jiřího Vykoukala, který s týmem získal čtyři tituly – dva československé a dva české. K tomu poslednímu pomohl devíti góly, 18 přihrávkami a především 21 kladnými body v +/- bodování. Tehdy šestatřicetiletý bek plnil důležitou roli i ve vyřazovací fázi a na sparťanském titulu měl ohromný podíl.
5
Fotogalerie

Vousatá historie. 5 hráčů, kteří v roce 2007 dovedli hokejovou Spartu k poslednímu titulu

V minulé sezoně selhali a znovu skončili předčasně. Chtěli titul, dohráli však ve čtvrtfinále play-off. Hokejisté Sparty vypadli s Třincem po šestizápasové bitvě a čekání na titul se opět prodloužilo. Ten poslední získal pražský celek v sezoně 2006/07.

Je to už dávno, co hokejová Sparta naposled vyhrála extraligu. Do play-off tehdy šla až ze čtvrté pozice, ve vyřazovací fázi si ale smlsla na Zlínu, stejně suverénně přejela Liberec a ve finále porazila 4:2 na zápasy Pardubice.

Pro Spartu to byl čtvrtý, zároveň ale taky poslední, extraligový titul. V týmu tehdy působili brankáři Tomáš Duba s Dušanem Salfickým, rozjetý byl Tomáš Netík, dařilo se Michalu Sivkovi a v následujících pěti kapitolách najdete jména dalších pěti hráčů, kteří měli na titulu lví podíl.

Pokračování 2 / 6

Jaroslav Hlinka

Jaroslav Hlinka 2007-slide.jpg

Před šestnácti lety Jaroslav Hlinka nastřílel 19 branek, přidal k nim 38 asistencí a stal se nejproduktivnějším hráčem základní části soutěže. Náramně mu vyšlo i play-off, během něhož si připsal dalších 16 (4+12) bodů. V následujícím ročníku si v dresu Colorada vyzkoušel NHL.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Petr Ton

Petr Ton 2007.jpg
 

Pokud byl Petr Ton ve formě, nedělalo mu problém pokořit hranici dvaceti vstřelených branek. To se mu povedlo i v ročníku 2006/07, během něhož se trefil pětadvacetkrát v základní části a dalších 11 zásahů přidal v play-off. Dohromady nasbíral ještě 29 asistencí a patřil k tahounům pražského celku. Ve Spartě vydržel až do roku 2014, potom odešel do Komety Brno.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Ondřej Kratěna

Ondřej Kratěna Jan Hrouda  CNC Profimedia.jpg

Dvojnásobný účastník mistrovství světa, který má ve sbírce bronz z roku 1997, dlouhá léta působil ve Spartě, s níž získal čtyři tituly (další tři přidal se Vsetínem a jeden s Plzní). Sezona 2006/07 mu sedla náramně, v základní části posbíral Ondřej Kratěna 34 (21+13) kanadských bodů a v play-off přidal dalších šest branek a čtyři nahrávky.

Foto: Jan Hrouda / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Jan Hlaváč

Jan Hlaváč 2007.jpg
 

Před šestnácti lety patřil Jan Hlaváč ke klíčovým personám Sparty. Jednatřicet (20+11) kanadských bodů v základní části a dalších deset (8+2) v play-off je toho důkazem. Poté se vrátil do NHL a v dresech Tampy Bay a Nashvillu ukončil zámořskou kariéru.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Jiří Vykoukal

Jiří Vykoukal1.jpg
 

Sparta měla během své poslední mistrovské sezony ohromnou ofenzivní sílu. Je však třeba zmínit i jednoho obránce, dvojnásobného mistra světa Jiřího Vykoukala, který s týmem získal čtyři tituly – dva československé a dva české.

K tomu poslednímu pomohl devíti góly, 18 přihrávkami a především 21 kladnými body v +/- bodování. Tehdy šestatřicetiletý bek plnil důležitou roli i ve vyřazovací fázi a na sparťanském titulu měl ohromný podíl.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud