Voráčkovi parťáci. 4 mladí čeští hokejisté, kteří se rvou o místo v Columbusu

Jakub Voráček se chystá na další sezonu v Columbusu, do kterého se vrátil loni z Philadelphie. V kádru Blue Jackets by ale nemusel být jediným českým zástupcem.

Třiatřicetiletý reprezentační kapitán se po návratu do Columbusu stal jedním z lídrů organizace. V loňské sezoně byl v Columbusu jediným českým hokejistou, to by se ale mohlo změnit. Jména čtyř mladých krajanů, kteří se aktuálně rvou o místo v kádru Blue Jackets, najdete v následujících kapitolách. 

Pokračování 2 / 5

Pavel Čajan - 19 let, brankář 

Pavel Čajan ČR.jpg

Devatenáctiletý brankář sice nikdy neprošel draftem NHL, přesto v létě podepsal smlouvu s Clevelandem, který je farmou Columbusu. Pavel Čajan, jenž do zámoří odešel z Arizony, působil loňský ročník v celku Kitchener Rangers v OHL. V další sezoně už by měl chytat v AHL. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

David Jiříček - 18 let, obránce 

David Jiříček Columbus.jpg

Velká naděje českého hokeje. David Jiříček se stal šestkou uplynulého draftu NHL a v červenci už s Columbusem podepisoval tříletý kontrakt. Do zámoří osmnáctiletý bek odešel z Plzně, stihl už však nakouknout taky do reprezentace. Zahrál si i na posledním mistrovství světa, ze kterého si přivezl bronz. V pěti zápasech dal jeden gól a přidal jednu nahrávku. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Stanislav Svozil – 19 let, obránce 

Stanislav Svozil ČR 20.jpg

Další z talentovaných českých obránců, který má v kapse smlouvu s Blue Jackets. Stanislav Svozil prošel třetím kolem loňského draftu, po kterém opustil Kometu Brno a odešel do Kanady. Devatenáctiletý bek, jenž už nakoukl do seniorské reprezentace a startoval na dvou posledních juniorských šampionátech, hrál poslední sezonu za tým Regina Pats ve WHL. V 59 duelech dal deset branek a zaznamenal 31 asistencí. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Martin Ryšavý - 19 let, útočník

Martin Ryšavý Vítkovice.jpg

Stejně jako Jiříček prošel letošním draftem NHL, ve kterém si jej Columbus vybral v sedmém kole. Devatenáctiletý urostlý útočník okusil v sezoně 2020/21 extraligu, ve které odehrál šest zápasů za Vítkovice. Uplynulý ročník už byl ve WHL v celku Moose Jaw Warriors, v jehož barvách si účastník posledního juniorského mistrovství světa připsal, dohromady i s play-off, 29 bodů.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud