Voráček i beci Chicaga. Jak vypadá český All-Star tým prvního měsíce NHL?

Voráček i beci Chicaga. Jak vypadá český All-Star tým prvního měsíce NHL?

Voráček i beci Chicaga. Jak vypadá český All-Star tým prvního měsíce NHL?

Od momentu, kdy hokejisté Pittsburghu zvedli podruhé v řadě nad hlavy Stanley Cup, uplynul už téměř půlrok. Taky je to už měsíc, co odstartoval nový ročník zámořské NHL, do kterého dosud zasáhlo 31 českých hokejistů. Kteří byli nejvíc vidět?

Jaromír Jágr toho v Calgary zatím moc neodehrál, Aleš Hemský se trápí v Montrealu a více se čekalo taky od Tomáše Plekance nebo Martina Hanzala. Jsou však i hráči, kteří českým fanouškům dělají radost a první týdny letošní sezony NHL zvládli na výbornou. Poskládali jsme proto český All-Star tým, jehož podobu najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Brankář - Michal Neuvith (Philadelphia)

Michal Neuvirth Phil 2.jpg

Ani jeden z tří českých gólmanů nemá pevnou pozici mezi třemi tyčemi. Nejlepší výkony však zatím podává Michal Neuvirth, který zářil zejména ve čtvrtečním duelu proti St. Louis a po dvou letech v NHL vychytal čisté konto. Mezi českými gólmany se pyšní nejvyšší úspěšností zákroků (92,78%) i nejnižším průměrem inkasované branky na zápas (2,16).

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

Obránce - Jan Rutta (Chicago)

Jan Rutta Chicago.jpg

Před sezonou odešlo do zámoří několik českých nováčků. Zatímco Jakub Jeřábek či Radim Šimek zatím válčí na farmě, Jan Rutta si vybojoval místo v prvním týmu Chicaga a sezonu odstartoval výborným způsobem. Brzy se prosadil střelecky a chvíli dokonce vládl statistice +/- bodování. Aktuálně má na kontě dvě branky, tři asistence a je nejproduktivnějším českým bekem v soutěži.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

Obránce - Michal Kempný (Chicago)

Michal Kempný Chicago.jpg

Také druhého z beků jsme volili hráče Chicaga. V dobré formě hraje i Michal Kempný, který během loňské premiérové sezony odehrál 51 zápasů a posbíral deset bodů. Jak je na tom letos? Nastoupil k 11 duelům, připsal si tři asistence a na kontě má už devět plusových bodů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Útočník - Jakub Voráček (Philadelphia)

Jakub Voráček Phil 4.jpg

Je to válec Jakub Voráček začal sezonu ve skvělém stylu a znovu je neudržitelný. V jeho silách je osmdesátibodová hranice, kterou by letos mohl atakovat. Na kontě má tři góly, 14 nahrávek a je sedmým nejproduktivnějším hráčem celé NHL. Dovede Philadelphii konečně k výraznějšímu úspěchu?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Útočník - David Pastrňák (Boston)

David Pastrňák Boston 4.jpg

Dlouho se nevědělo, zda stihne začátek sezony. David Pastrňák se nemohl dohodnout na smlouvě s Bostonem, obě strany si ale nakonec plácly a mladá česká kometa odletěla do zámoří. Loni Pastrňák posbíral 70 kanadských bodů a stal se nejproduktivnějším českým hráčem v NHL. V úvodním měsíci nového ročníku odehrál 12 duelů, ve kterých dal už osm branek a přidal pět nahrávek.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Útočník - Ondřej Kaše (Anaheim)

Ondřej Kaše Anaheim.jpg

Velmi dobrý měsíc má za sebou Vladimír Sobotka, daří se také Ondřeji Palátovi, produktivní je i Radim Vrbata, my jsme ale do českého All-Star týmu zařadili Ondřeje Kašeho. Jednadvacetiletý útočník Anaheimu je v ráži a bodoval už ve třech zápasech v řadě. Na kontě má aktuálně pět branek, tři asistence a patří k nejlepším hráčům ambiciózních Ducks.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud