Carter Hart  - V bráně Philadelphie se v posledním ročníku protočilo osm gólmanům, což je nový rekord NHL. Jedním z nich byl i Michal Neuvirth, který však už u Flyers nepůsobí. V kabině Letců naopak zůstal jednadvacetiletý Carter Hart, jenž má za sebou velmi dobrou nováčkovskou sezonu v NHL, během které zasáhl do 31 zápasů. Teď by měl být stálou jistotou mezi třemi tyčemi. Foto: Profimedia.cz
 Shayne Gostisbehere  - Obrana Flyers loni moc dobře nefungovala a příliš nenadchl ani Shayne Gostisbehere. Šestadvacetiletý americký bek však ukázal, že může být hodně platný a v sezoně 2017/18 posbíral dokonce 65 (13+52) bodů. Loni jich přidal 37 (9+28), na jakou metu se dostane letos? Foto: Profimedia.cz
 Claude Giroux  - Kapitán a hlavní tvář týmu. Jednatřicetiletý mistr světa z Prahy a vítěz Světového poháru je celou kariéru spojený s Flyers, kde dohromady i s play-off posbíral už přes 800 bodů. V sezoně 2017/18 dokonce o dva body pokořil magickou stovku, loni přidal 22 branek a 63 asistencí. Znovu bude lídrem na ledě i v kabině. Foto: Profimedia.cz
 Kevin Hayes  - Nejvýraznější letní posila Philadelphie. Kevin Hayes dorazil z Winnipegu a následně s Flyers podepsal sedmiletý kontrakt na 50 milionů dolarů. Sedmadvacetiletý americký útočník hrál čtyři a půl roku za New York Rangers, odkud loni zamířil k Jets. V NHL dosud odehrál 381 zápasů, ve kterých posbíral 229 (92+137) bodů. Dalších 13 jich přidal v play-off. Foto: Profimedia.cz
6
Fotogalerie

Voráček a spol. v Praze. Podívejte se na pět největších hvězd Philadelphie Flyers

Už zítra diváci v pražské O2 areně na vlastí oči uvidí zápas NHL. Proti sobě se postaví Chicago Blackhawks a Philadelphia Flyers. I s Jakubem Voráčkem.

Jakub Voráček Giroux.jpg

Mírným favoritem pražského zápasu NHL bude zřejmě Chicago. Ovšem i Philadelphia přivezla do O2 areny hodně zajímavý tým. Jména jeho pěti největších hvězd najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Carter Hart

Carter Hart.jpg

V bráně Philadelphie se v posledním ročníku protočilo osm gólmanům, což je nový rekord NHL. Jedním z nich byl i Michal Neuvirth, který však už u Flyers nepůsobí. V kabině Letců naopak zůstal jednadvacetiletý Carter Hart, jenž má za sebou velmi dobrou nováčkovskou sezonu v NHL, během které zasáhl do 31 zápasů. Teď by měl být stálou jistotou mezi třemi tyčemi.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Shayne Gostisbehere

Shayne Gostisbehere.jpg

Obrana Flyers loni moc dobře nefungovala a příliš nenadchl ani Shayne Gostisbehere. Šestadvacetiletý americký bek však ukázal, že může být hodně platný a v sezoně 2017/18 posbíral dokonce 65 (13+52) bodů. Loni jich přidal 37 (9+28), na jakou metu se dostane letos?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Claude Giroux

Claude Giroux.jpg

Kapitán a hlavní tvář týmu. Jednatřicetiletý mistr světa z Prahy a vítěz Světového poháru je celou kariéru spojený s Flyers, kde dohromady i s play-off posbíral už přes 800 bodů. V sezoně 2017/18 dokonce o dva body pokořil magickou stovku, loni přidal 22 branek a 63 asistencí. Znovu bude lídrem na ledě i v kabině.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Kevin Hayes

Kevin Hayes.jpg

Nejvýraznější letní posila Philadelphie. Kevin Hayes dorazil z Winnipegu a následně s Flyers podepsal sedmiletý kontrakt na 50 milionů dolarů. Sedmadvacetiletý americký útočník hrál čtyři a půl roku za New York Rangers, odkud loni zamířil k Jets. V NHL dosud odehrál 381 zápasů, ve kterých posbíral 229 (92+137) bodů. Dalších 13 jich přidal v play-off.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Jakub Voráček

Jakub Voráček 2018.jpg

Kapitán české reprezentace loni sice neprožil tak dobrou sezonu jako předešlou (v ročníku 2017/18 posbíral 85 bodů, naposledy 66), přesto znovu patřil k ústředním postavám Flyers. Potřetí za sebou nastřílel v základní části dvacet branek a na tuto metu bude třicetiletý forvard útočit i letos. Zároveň je hlavní tváří utkání v O2 areně.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud