Robert Kousal (Brynäs Gävle, Švédsko)  - Bývalý pardubický útočník, který hrál i v KHL, strávil poslední dva roky ve švýcarském Davosu. V létě ale osmadvacetiletý forvard a účastník posledního světového šampionátu změnil adresu a zamířil do Švédska. Jeho novým působištěm se stal Brynäs a v 15 zápasech posbíral už deset bodů. Foto: Profimedia.cz
 Roman Horák (Växjö, Švédsko)  - Z Romana Horáka vyrostl jeden z pilířů reprezentace. Startoval na olympijských hrách, dvakrát v řadě byl na mistrovství světa a důležitou roli dostane i od trenéra Říhy. Bývalý útočník Edmontnu či Calgary působil několik posledních let v KHL, od aktuální sezony je ale hráčem švédského Växjö. V letošním ročníku dal pět branek a přidal stejný počet asistencí. Foto: Profimedia.cz
 David Tomášek (Jyväskylä, Finsko)  - Jeden z nejmladších hráčů první Říhovy nominace. Dvaadvacetiletý útočník v uplynulé sezoně pomohl 27 body Pardubicím k postupu do play-off a odehrál osm vydařených zápasů v reprezentaci. V létě změnil dres a zamířil do finského Jyväskylä. Tam David Tomášek zatím válí, 16 (7+9) bodů v 19 zápasech je toho jasným důkazem. Foto: Profimedia.cz
 Hynek Zohorna (Lahti, Finsko)  - V uplynulých dvou letech získal dva tituly s Kometou. Náramně mu vyšlo poslední play-off, ve kterém posbíral 15 bodů. Odměnou mu byla pozvánka do reprezentace, za kterou odehrál dva zápasy. Do týmu pro světový šampionát se sice nedostal, zato podepsal smlouvu s finským Lahti a v aktuální sezoně má na kontě už pět branek a deset asistencí. Foto: Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Vítr ze severu. 5 hokejových reprezentantů, kteří působí ve finské a švédské lize

Hokejová reprezentace dnes startuje novou éru. Na jejím začátku bude i několik hráčů, kteří působí v severských soutěžích.

Základ reprezentace znovu tvoří hráči působící v KHL. Nechybí ani extraligoví hokejisté, v nominaci se ale objevilo i pět hráčů, kteří působí v tolik chválených ligách ze Švédska a Finska. Kteří to jsou? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Jakub Krejčík (Lukko Rauma, Finsko)

Jakub Krejčík ČR Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

V roce 2014 opustil Spartu a na dva roky zamířil do Švédska. V průběhu ročníku 2016/17 se přes Záhřeb vydal do brněnské Komety, se kterou vyválčil dva extraligové tituly. Vypracoval se do pozice jednoho z nejlepších obránců soutěže, startoval na dvou světových šampionátech v řadě, před sezonou se ale odhodlal ke změně a odešel do finské Raumy. Ve dvaceti zápasech si sedmadvacetiletý bek připsal už osm asistencí.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Robert Kousal (Brynäs Gävle, Švédsko)

Robert Kousal.jpg

Bývalý pardubický útočník, který hrál i v KHL, strávil poslední dva roky ve švýcarském Davosu. V létě ale osmadvacetiletý forvard a účastník posledního světového šampionátu změnil adresu a zamířil do Švédska. Jeho novým působištěm se stal Brynäs a v 15 zápasech posbíral už deset bodů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Roman Horák (Växjö, Švédsko)

Roman Horák ČR 2.jpg

Z Romana Horáka vyrostl jeden z pilířů reprezentace. Startoval na olympijských hrách, dvakrát v řadě byl na mistrovství světa a důležitou roli dostane i od trenéra Říhy. Bývalý útočník Edmontnu či Calgary působil několik posledních let v KHL, od aktuální sezony je ale hráčem švédského Växjö. V letošním ročníku dal pět branek a přidal stejný počet asistencí.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

David Tomášek (Jyväskylä, Finsko)

David Tomášek ČR.jpg

Jeden z nejmladších hráčů první Říhovy nominace. Dvaadvacetiletý útočník v uplynulé sezoně pomohl 27 body Pardubicím k postupu do play-off a odehrál osm vydařených zápasů v reprezentaci. V létě změnil dres a zamířil do finského Jyväskylä. Tam David Tomášek zatím válí, 16 (7+9) bodů v 19 zápasech je toho jasným důkazem.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Hynek Zohorna (Lahti, Finsko)

Hynek Zohorna ČR.jpg

V uplynulých dvou letech získal dva tituly s Kometou. Náramně mu vyšlo poslední play-off, ve kterém posbíral 15 bodů. Odměnou mu byla pozvánka do reprezentace, za kterou odehrál dva zápasy. Do týmu pro světový šampionát se sice nedostal, zato podepsal smlouvu s finským Lahti a v aktuální sezoně má na kontě už pět branek a deset asistencí.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud