Roberts Bukarts  - Devětadvacetiletý útočník, který dal na posledním světovém šampionátu čtyři góly, bude působit už ve čtvrtém extraligovém klubu. Po plodných letech ve zlínském dresu loni zamířil do Třince, jenže za Oceláře odehrál jen 33 zápasů a odešel do Sparty. Ani tam ale nebyli s výkony lotyšského snajpra příliš spokojeni, a tak Roberts Bukarts zamířil do Vítkovic. Vrátí se znovu do předešlé formy? Foto: Profimedia.cz
 David Kvasnička  - Plzeňský odchovanec, který si zahrál na dvou juniorských šampionátech, poprvé v extralize změní dres. Dvacetiletý bek, jenž v poslední sezoně odehrál 17 extraligových zápasů, opouští západočeskou kabinu a bude hrát za Vítkovice. V Ostravě by měl dostat více prostoru. Foto: Profimedia.cz
 Dominik Lakatoš  - V roce 2017 jej draftoval New York Rangers, Dominik Lakatoš má ale do NHL ještě daleko. Loni si z Liberce „odskočil“ do Zlína, na play-off byl ale zpátky pod Ještědem. Na severu Čech však pokračovat nebude a nyní své štěstí zkusí ve Vítkovicích. Foto: Profimedia.cz
 Miroslav Svoboda  - Vítkovice přišly o velkou oporu a nejlepšího extraligového gólmana Patrika Bartošáka, který zamířil do konkurenčního Třince. V Ostravě místo něj ale získali adekvátní náhradu a přilákali Miroslava Svobodu, jenž se domů vrací po roce stráveném v zámoří. Do brány Nashvillu se neprotlačil, nezachytal si ani v AHL, místo Plzně, kde působil před odchodem za Atlantik, však ale zvolil návrat do Vítkovic. Foto: Profimedia.cz
6
Fotogalerie

Vítkovice zbrojí. Toto je pět zajímavých posil, které po sezoně přivedl ostravský klub

Vítkovice byly před uplynulou sezonou pasovány do role černého koně extraligy. Jenže ostravský klub vyletěl už ve čtvrtfinále a na svůj premiérový titul tak stále čeká. I proto znovu došlo k přestavbě kádru.

Bez názvu.jpg

Vítkovickou kabinu opustil Patrik Bartošák, jenž zamířil do kádru úhlavního nepřítele z Třince. Vítkovice však zároveň získaly i několik posil. Jména pěti nejzajímavějších z nich najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Roberts Bukarts

Roberts Bukarts Lat.jpg

Devětadvacetiletý útočník, který dal na posledním světovém šampionátu čtyři góly, bude působit už ve čtvrtém extraligovém klubu. Po plodných letech ve zlínském dresu loni zamířil do Třince, jenže za Oceláře odehrál jen 33 zápasů a odešel do Sparty. Ani tam ale nebyli s výkony lotyšského snajpra příliš spokojeni, a tak Roberts Bukarts zamířil do Vítkovic. Vrátí se znovu do předešlé formy?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

David Kvasnička

David Kvasnička 20.jpg

Plzeňský odchovanec, který si zahrál na dvou juniorských šampionátech, poprvé v extralize změní dres. Dvacetiletý bek, jenž v poslední sezoně odehrál 17 extraligových zápasů, opouští západočeskou kabinu a bude hrát za Vítkovice. V Ostravě by měl dostat více prostoru.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Dominik Lakatoš

Dominik Lakatoš 1.jpg

V roce 2017 jej draftoval New York Rangers, Dominik Lakatoš má ale do NHL ještě daleko. Loni si z Liberce „odskočil“ do Zlína, na play-off byl ale zpátky pod Ještědem. Na severu Čech však pokračovat nebude a nyní své štěstí zkusí ve Vítkovicích.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Miroslav Svoboda

Miroslav Svoboda Plzeň 2.jpg

Vítkovice přišly o velkou oporu a nejlepšího extraligového gólmana Patrika Bartošáka, který zamířil do konkurenčního Třince. V Ostravě místo něj ale získali adekvátní náhradu a přilákali Miroslava Svobodu, jenž se domů vrací po roce stráveném v zámoří. Do brány Nashvillu se neprotlačil, nezachytal si ani v AHL, místo Plzně, kde působil před odchodem za Atlantik, však ale zvolil návrat do Vítkovic.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Nicolas Werbik

Nicolas Werbik Zdeněk Němec  MAFRA  Profimedia.jpg

Jednadvacetiletý útočník se loni po třech letech strávených v zámoří vrátil do Zlína, v Baťově městě ale odehrál jen dvacet zápasů. Zbytek sezony působil v prvoligové Jihlavě, kde v 35 zápasech posbíral stejný počet bodů. I proto si od něj ve Vítkovicích hodně slibují.

Foto: Zdeněk Němec / MAFRA / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud