Vítejte zpět. 6 hráčů, kteří dovedli Baník Ostrava k návratu mezi domácí elitu

Vítejte zpět. 6 hráčů, kteří dovedli Baník Ostrava k návratu mezi domácí elitu

Vítejte zpět. 6 hráčů, kteří dovedli Baník Ostrava k návratu mezi domácí elitu

Rok a dost. Fotbalisté Baníku Ostrava zvládli náročný finiš druhé ligy a vykopali si v něm návrat mezi tuzemskou elitu. Trenér Vlastimil Petržela si může mnout ruce, povedlo se mu poskládat velice silný tým.

Sestava Baníku se lepila za pochodu, slezský klub ale splnil svůj cíl a slaví návrat mezi elitu. Kteří hráči mají na vybojovaném postupu největší zásluhu? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Carlos Dyjan de Azevedo

De Azevedo.jpg

Pětadvacetiletý ofenzivní hračička z Brazílie je v Baníku už od roku 2014. Neodešel ani po pádu do druhé ligy, v níž v mnoha zápasech vynikal. Vinou zranění odehrál jen 17 duelů, kvůli problémům se zánártní kůstkou chyběl podstatnou část jara, vrátil se ale v pravý čas. V utkání 28. kola proti Sokolovu dal dva góly, na třetí přihrál a přiblížil Baníku postup. K tomu pomohl celkově čtyřmi trefami.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

Marek Hlinka

Marek Hlinka Alexandr Satinský MAFRA  Profimedia.jpg

Slovenský záložník přišel v roce 2015 do Dukly, do prvního týmu z Julisky se ale nikdy nedokázal prosadit natrvalo. V létě proto kýval na nabídku Baníku a jak se ukázalo, udělal to nejlepší, co mohl. Šestadvacetiletý Marek Hlinka odehrál jako jediný všech třicet zápasů, na hřišti strávil nejvíc minut ze všech a do statistik si navíc připsal pět branek. Pro trenéra Petrželu byl nepostradatelný.

Foto: Alexandr Satinský / MAFRA / Profimedia

Pokračování 4 / 7

Tomáš Mičola

Tomáš Mičola Alexandr Satinský MAFRA Profimedia.jpg

Nejlepší střelec Baníku, oblíbenec fanoušků, srdce i duše týmu. Osmadvacetiletý ofenzivní hráč v Ostravě působil v letech 2006 – 2010, pak hrál ve Francii a po návratu domů zakotvil ve Slavii. Trápily ho ale zdravotní problémy a zdálo se, že se jeho kariéra blíží do finále. Přesto už několikrát dokázal zabojovat s osudem a v sezoně nastoupil k 27 duelům. Dal v nich sedm branek!

Foto: Alexandr Satinský / MAFRA / Profimedia

Pokračování 5 / 7

Martin Sus

Martin Sus Jaroslav Legner CNC Profimedia.jpg

Sedmadvacetiletý univerzál přišel do Baníku v létě a ukázalo se, jak moc měl trenér Petržela šťastnou ruku. Martin Sus se zabydlel na pravém kraji ostravské zálohy a se šesti góly se stal druhým nejlepším střelcem týmu.

Parádně mu vyšel především poslední duel sezony se Znojmem, kterému dal dvě branky. „Kvůli tomu hraje člověk fotbal. Jsem nesmírně šťastný, že se to podařilo před vyprodaným stadionem,“ radoval se v rozhovoru pro klubový web.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 7

Petr Vašek

Petr Vašek Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Loni v létě byl na úřadě práce, hledal si zaměstnání, pak se ale ozval Baník a Petr Vašek se vrátil do akce. V podobnou nabídku už nevěřil, chytil ji ale za pačesy a stal se jedním z klíčových hráčů týmu. V sezoně si stanovil osobní rekord a vychytal neuvěřitelných 18 nul.

Osmatřicetiletý gólman předvedl řadu bravurních zákroků, kterými Baník zachránil před pohromami. Jeden takový vytáhl i v posledním duelu se Znojmem, po kterém si vychutnal postup do nejvyšší soutěže. V té si už za Ostravu zachytal, dostane šanci i v příští sezoně?

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 7 / 7

Tomáš Zápotočný

Tomáš Zápotočný Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Hrával za Udinese či Besiktas, byl v reprezentaci, kopal za Spartu nebo Liberec a poslední roky trávil v Příbrami. Pak se ozval Baník a kariéra Tomáše Zápotočného nabrala nový rozměr. Šestatřicetiletý stoper prokázal v Ostravě vůdčí schopnosti, odehrál 28 zápasů, dal dva góly a dovedl Baník zpět do ligy.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud