Vítejte zpět. 5 hráčů, kteří dovedli Karlovy Vary k návratu do extraligy

Vítejte zpět. 5 hráčů, kteří dovedli Karlovy Vary k návratu do extraligy

Vítejte zpět. 5 hráčů, kteří dovedli Karlovy Vary k návratu do extraligy

Energie je po roce znovu extraligová. Hokejisté Karlových Varů zvládli baráž a vrací se mezi tuzemskou hokejovou elitu. Kteří hráči na tom mají nejvýraznější podíl?

Karlovy Vary ovládly základní část, prošly až do baráže, v té tým obsadil druhé místo a vrací se mezi elitu. Příští rok tak na západ Čech nebudou zajíždět hokejisté Třebíče či Přerova, ale týmy Komety, Sparty nebo Třince. Jména pěti hráčů, kteří mají na postup nejvýraznější podíl, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Filip Novotný

Filip Novotný KV.jpg

V baráži dostal hodně prostoru Tomáš Závorka, který odvedl výbornou práci. V sedmi zápasech inkasoval jen sedm branek a měl vyšší než 95% úspěšnost zákroků. V průběhu celého ročníku byl ale jasnou jedničkou Filip Novotný, který do Karlových Varů přišel před sezonou ze Sparty. V základní části inkasoval v průměru jen 1,28 branky na zápas, zářil v play-off a velmi dobré výkony podával i v baráži.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Jakub Flek

Jakub Flek.jpg

Pětadvacetiletý útočník prožil parádní ročník. V základní části posbíral 42 (22+20) kanadských bodů a stal se nejproduktivnějším hráčem týmu. Vyšlo mu taky play-off a produktivní byl i v baráži. Ke třem gólům přidal stejný počet přihrávek a měl zásadní podíl na návratu Energie zpět mezi elitu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Tomáš Rachůnek

Tomáš Rachůnek.jpg

Sedmadvacetiletý útočník se zkušenostmi z KHL má za sebou třetí sezonu v Karlových Varech. Zatímco loni nezabránil sestupu, letos byl jedním z klíčů na cestě za postupem. V základní části posbíral 42 kanadských bodů a jen kvůli menšímu počtu vstřelených branek (14) se umístil druhý v týmové produktivitě. Své kvality prokázal v play-off i baráži, dohromady posbíral dalších čtrnáct bodů a příští rok si znovu zahraje v elitní soutěži.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Matic Podlipnik

Matin Podlipnik Jaroslav Legner  CNC  Profimedia.jpg

Zapomenout nesmíme ani na obránce. Konkrétně na Matice Podlipnika, který dal v základní části 11 branek a přidal 19 asistencí. V play-of zaznamenal sedm bodů, v baráži další dvě nahrávky a v příští sezoně by si mohl odbýt extraligovou premiéru. Dvaadvacetiletý slovinský obránce, který si zahrál na olympijských hrách, přišel do Karlových Varů před sezonou z Lyonu. Dříve hrával za Jihlavu, Pelhřimov a Třebíč, nejvyšší soutěž ale neokusil.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Ondřej Beránek

Ondřej Beránek.jpg

Zatímco v základní části posbíral „jen“ 24 bodů a mezi útočníky skončil v produktivitě sedmý, v play-off a baráži patřil k hlavním tahounům. Dohromady posbíral dalších 13 (7+6) bodů a po roce by si měl zahrát zase v extralize. V té dvaadvacetiletý útočník debutoval v sezoně 2015/16.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud