VIDEOTEST: Prasárna, či běžný zákrok? Dali byste za něj dodatečný trest?

Hráči i fanoušci Floridy Panthers jsou po utkání svého týmu na ledě Detroitu Red Wings pořádně rozzuření. Po drsném zákroku Justina Abdelkadera nedohrála zápas jejich mladá hvězda Aleksander Barkov. Hráč Red Wings přitom nedostal od rozhodčího ani dvouminutový trest.

Stalo se to v 27. minutě za stavu 0:0. Domácí útočník Justin Abdelkader poslal na brankové čáře u klece hostujícího týmu tvrdě k ledu dvacetiletého Aleksandera Barkova. Mladý floridský talent opustil po nevybíravém zákroku kluziště a do konce zápasu se už mezi mantinely neobjevil.

Nejproduktivnější hráč týmu, který minulý měsíc prodloužil na Floridě smlouvu o dalších šest let, za což si vyslouží 35 milionů dolarů, se podle vedení klubu nevrátil do utkání kvůli nespecifikovanému zranění v horní polovině těla. Podle Geralda Richardse z deníku Miami Herald utrpěl finský reprezentant otřes mozku.

Hráči Floridy byli po utkání hodně rozezlení nejen na Abdelkadera, ale též na sudího, který zákrok nechal bez potrestání. „Nevím, jestli tam byl loket, nebo rameno, ale Barkov dostal pořádnou šupu do hlavy. Byl to nečistý zákrok a nechápu, že ho rozhodčí jen tak přešel,“ řekl americký útočník Nick Bjugstad.

Jak se později ukázalo, absence Barkova možná rozhodla zápas. Domácí totiž o výhře 3:0 rozhodli třemi góly až ve třetí třetině, kdy Floridě citelně chyběl na ledě. Pokud Jágrova parťáka zranění vyřadí na delší čas ze hry, může to být pro Pantery velká ztráta. Mužstvo totiž bojuje o play-off a mladík Barkov spolu s Jaromírem Jágrem a Jonathanem Huberdeauem patří k hlavním tahounům týmu.

A jak byste posoudili Abdelkaderův zákrok vy? Měl by americký útočník vyfasovat dodatečný trest? Svůj názor můžete po zhlédnutí videa vyjádřit v anketě.