VIDEOTEST: Prasárna, či běžný zákrok? Dali byste za něj dodatečný trest?

V nočním utkání NHL mezi New Yorkem Islanders a Washingtonem se radovali z výhry 4:1 hosté, kteří si pojistili pozici nejlepšího týmu soutěže v současném ročníku. Jednou asistencí přispěl k vítězství švédský útočník Marcus Johansson. Víc se však zviditelnil drsným faulem na Thomase Hickeyho, jemuž málem urazil hlavu.

Pětadvacetiletý švédský forvard Washingtonu Capitals Marcus Johansson patří mezi nejslušnější a nejméně vylučované hráče v NHL. V minulém ročníku odseděl v 82 zápasech základní části soutěže na trestné lavici pouhých deset minut a v aktuální sezoně nasbíral jen šest trestných minut. Naposled dostal menší trest v nočním střetnutí proti New Yorku Islanders. Jenže tentokrát bude možná čelit dodatečné suspendaci.

Těžko uvěřit, že to byl právě Johansson, kdo sejmul brutálním způsobem obránce Thomase Hickeyho. Jen tři minuty poté, co nahrál na úvodní gól utkání, ve středovém kruhu zboural soupeře úderem do oblasti hlavy a krku. Kupodivu dostal jen dvouminutový trest.

V rozhovoru po utkání Johansson odmítl, že by šlo o zákrok, který si zasloužil dodatečné potrestání. „Jen jsem se ho snažil trefit. Šel jsem do něho ramenem a v té rychlosti člověk nemůže vidět, jestli má hlavu nízko, nebo ne.“

Hickey opustil po incidentu ledovou plochu značně otřesen a zamířil do kabiny, nakonec se ale do hry vrátil a utkání dohrál. Po zápase se k faulu nechtěl moc vyjadřovat.

„Ještě jsem to neviděl na videu. Johansson není zákeřný hráč, ale tohle byl možná nečistý zákrok. Nemyslím si, že to udělal úmyslně. Z poloviny je to taky moje chyba, měl jsem držet hlavu nahoře. Musím být trochu opatrnější,“ uvedl bek New Yorku Islanders.

Svého svěřence se zastal i trenér Washingtonu Barry Trotz. „Hickey rozehrál puk ve středním pásmu a Johansson ho trefil ramenem. Marcus není typem hráče, který by chtěl někoho zbourat. Byla to prostě nešťastná náhoda, protože soupeř měl zrovna hlavu dole. Byl to tvrdý hit, ale rozhodně v tom nebyl zlý úmysl.“

Pokud by Johansson dostal od disciplinární komise dodatečný trest, bylo by to pro Capitals nepříjemné. Ve středu totiž obdržel dvouzápasový distanc centr Zach Sill za úterní zákrok na Adama McQuaida z Bostonu, takže mužstvo by přišlo pro nejbližší utkání o dalšího středního útočníka.

A jak byste posoudili Johanssonův zákrok vy? Měl by švédský útočník vyfasovat dodatečný trest? Svůj názor můžete po zhlédnutí videa vyjádřit v anketě.