VIDEOTEST: Během nájezdu vlétl na led hot dog. Měli rozhodčí uznat gól?

Často slyšíme stesky nad chováním českých hokejových diváků, ale v NHL nejsou fanoušci o moc lepší. Že se hlupáci najdou všude na světě, potvrdilo i noční utkání Bostonu s New Jersey.

Dlouho to vypadalo na vítězství hostujících Ďáblů, kteří vedli od poloviny druhé třetiny 1:0, ale čtyři minuty před koncem třetí části hry domácí Bruins srovnali. Protože střetnutí nerozhodlo prodloužení, přišly na řadu samostatné nájezdy.

Během nich došlo ke kuriózní situaci. Jako první si vzal puk ve středovém kruhu domácí Tyler Seguin, který se rozjel na brankáře Johana Hedberga a perfektní střelou nad lapačku svůj nájezd proměnil.

Jenže těsně předtím než vystřelil, někdo z hlediště vhodil do brankoviště hot dog. Přestože se typický produkt amerického stravování neobjevil přímo v zorném poli gólmana, hosté protestovali. Kdo by to taky nezkusili, že ano?

Po krátké konzultaci rozhodčí branku odvolali a bylo to opět 0:0. Dvacetiletý talent tedy musel absolvovat druhý pokus. Zvládl to se stejnou bravurou jako v prvním případě a pomohl Bostonu k výhře 2:1. Rozdíl byl jen v tom, že zvolil rychlý bekhendový blafák.

A teď otázka – myslíte si, že rozhodčí správně anulovali Seguinův nájezd, po němž padl první gól, a nechali jej opakovat? Hlasovat můžete v anketě pod videem, nebo napište svůj názor do diskuse pod článkem.