VIDEO Z ARCHIVU: I takový býval hokej. Připomeňte si 3 nepochopitelné blikance kanadských hráčů v NHL

Kanadští hokejisté často nejdou pro tvrdou ránu daleko. I když v posledních letech hrubých faulů a rvaček v zámoří pomalu ubývá, ostré zákroky k hokeji v Americe ale neodmyslitelně patří a patřit asi i nadále budou.

Hráči ze země javorového listu vyvedou v NHL čas od času něco těžko uvěřitelného. Na tři nepochopitelné blikance kanadských hokejistů se můžete podívat v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Mark Messier

Mark Messier se řadí mezi legendy kanadského hokeje. Držitel šesti Stanley Cupů a trojnásobný vítěz Kanadského poháru patřil mezi obávané útočníky, taky to ale byl pořádný tvrďák. To pocítil Mike Modano. Když přebíral puk na modré čáře, netušil, že se na něj zezadu řítí Messier…

Pokračování 3 / 4

Kyle McLaren

Slovák Richard Zedník si v NHL užil své. V roce 2008 mu soupeř bruslí přeřízl tepnu a tehdejší útočník Floridy bojoval o život. O šest let dříve ho knokautoval bostonský Kyle McLaren. Ten si na najíždějícího Zedníka počíhal a loktem ho vyřadil ze hry. 

Pokračování 4 / 4

Ron Hextall

Do finále Stanley Cupu se v roce 1987 dostaly týmy Philadelphie a Edmontonu. Ve vypjaté sérii se neudržel gólman Flyers, který se ohnal hokejkou po projíždějícím Kentu Nilssonovi. Hráče Olejářů poslal tvrdě a nečekaně k ledu.

Doporučujeme

Články odjinud