Radim Vrbata prožívá skvělou sezonu, v NHL je po Jakubu Voráčkovi a Jiřímu Hudlerovi třetím nejproduktivnějším českým hokejistou. Náramně mu prospěl přesun do Vancouveru a spolupráce se švédskými dvojčaty Sedinovými. Dnes v noci předvedl však jednu parádu i bez jejich pomoci.

Vancouver vedl na ledě Ottawy 3:0 a zdálo se, že kráčí k pohodovému vítězství. Domácí ale ve druhé polovině zápasu zabrali, během devíti minut prostřední části srovnali a zápas dovedli do prodloužení, ve kterém vstřelili rozhodující branku.

V dresu Vancouveru byl nejlepším hráčem Radim Vrbata, který jeden gól dal a na jeden přihrál. Hlavně jeho akce ze sedmé minuty byla ukázková. Vytěžil z rychlého protiútoku, ve kterém ujel domácí obraně a dostal se před Andersona.

Tito berou nejvíc. 10 nejlépe vydělávajících českých hokejistů v NHL

Nevolil ale střelu, před brankou zpomalil, udělal rychlou stahovačku, „vykoupal“ domácího gólmana a pak už jen poslal puk do prázdné branky.