Podzimní část HET ligy je minulostí. Tabulce vládne plzeňská Viktorka, která suverénně kráčí za titulem. Lví podíl na tom má rozjetý reprezentační kanonýr Michael Krmenčík, jenž má na kontě už jedenáct zásahů.

Michael Krmenčík 2 Michal Beránek CNC Profimedia.jpgMichael Krmenčík vládne tabulce střelců Na kontě má už 11 gólů. (Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia)

Parta trenéra Vrby naposledy porazila Jablonec a neohroženě vládne tabulce. Lídrem západočeské družiny je reprezentační útočník Michael Krmenčík, který se na podzim trefil jedenáctkrát a kraluje tabulce střelců. Na všechny jeho branky koukněte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 10

1. gól, Plzeň – Dukla

Viktorka začala sezonu demolicí pražské Dukly. Utkání vyhrála 4:0 a všechny góly dala už v první půli. Krmenčík udeřil v 33. minutě, kdy ho našel Milan Havel a domácí útočník zakončil pohotově střelou o břevno.

Pokračování 3 / 10

2. gól, Plzeň – Baník

Třikrát v řadě vyšel naprázdno, proti Baníku už ale zase úřadoval. Ve druhé půli nejprve otevřel skóre Daniel Kolář a krátce na to udeřil i Krmenčík. V 78. minutě dostal míč od Radima Řezníka a neměl žádný problém zakončit.

Pokračování 4 / 10

3. gól, Liberec – Plzeň

Dobrý výkon z utkání s Baníkem Krmenčík potvrdil v duelu na půdě Liberce. Byl to právě on, kdo už v sedmé minutě otevřel skóre a nasměroval hosty za vítězstvím. Reprezentačního forvarda vyslal do akce Milan Petržela, Krmenčík udělal kličku gólmanovi a zakončoval do prázdné brány.

Pokračování 5 / 10

4. gól, Plzeň – Zlín

Další zápas, další gól. Plzeň ve šlágru kola porazila 2:1 Zlín, přičemž všechny góly dali hráči domácího celku. Týmu z Baťova města totiž pomohl vlastenec Tomáše Hájka, ještě předtím ale dvakrát udeřili domácí. Nejprve se trefil Daniel Kolář a v 15. minutě skóroval i Krmenčík, který zvyšoval hlavou po rohu Jana Kopice.

Pokračování 6 / 10

5. a 6. gól, Mladá Boleslav – Plzeň

Krmenčík udeřil i ve čtvrtém utkání v řadě. Tentokrát byl při chuti na půdě Mladé Boleslavi, kterou popravil dvěma góly. Už ve třetí minutě prostřelil domácího gólmana střelou z voleje a krátce nato zakončil přesnou ranou pod břevno. U obou branek měl podíl David Limberský.

Pokračování 7 / 10

7. gól, Plzeň - Bohemians 1905

Další zápas a další gól. Plzeň doma sice prohrávala s Bohemkou, na začátku druhé půle ale srovnal právě Krmenčík. V 52. minutě naskočil na Zemanův centr a vyrovnal. V závěru udeřil Milan Havel a tři body zůstaly na západě Čech.

Pokračování 8 / 10

8. gól, Plzeň - Brno

Ve šlágru na Spartě se Krmenčík sice neprosadil, doma proti Brnu už ale zase skóroval. Po půl hodině hry ho vyslal do akce Jan Kopic, domácí útočník přetlačil hostujícího obránce i gólmana a dostal míč do sítě.

Pokračování 9 / 10

9. gól, Karviná - Plzeň

V dalším kole Viktorka vyrazila na karvinskou půdu a zásluhou Kopice šla rychle do vedení. Ve 34. minutě se trefil i Krmenčík, který využil hrubky domácí obrany a pohodlně zvýšil na 2:0. Plzeň nakonec odjela s výsledkem 3:1.

Pokračování 10 / 10

10. a 11. gól, Plzeň - Jablonec

Dva zápasy byl kvůli zranění mimo, v závěrečném podzimním kole proti Jablonci se ale vrátil na hřiště a comeback oslavil se vší parádou. V každém poločase dal jeden gól a zařídil výhru 2:0. S jedenácti brankami tak kraluje tabulce střelců.