VIDEO: To uměl jen Jaromír Jágr! Připomeňte si 3 úchvatné góly „Džegra“ v NHL

Kariéra Jaromíra Jágra v NHL je už dlouho minulostí. Nikdy nás ale nepřestane bavit se za ní dívat a vyzobávat z ní ty nejskvostnější momenty.

Jaromíru Jágrovi je padesát let, s pukem na hokejce to ale stále umí. Pojďme se teď ale vrátit časem do dob, kdy byl ve vrcholné formě a patřil k absolutním světovým esům. Připomeňme si v následujících kapitolách tři jeho góly (ještě v dresu Tučňáků z Pittsburghu), které patří tak trochu do jiné galaxie.

Pokračování 2 / 4

Pittsburgh – Chicago

Během předlouhé kariéry v NHL nastřílel Jágr spoustu branek. Pokud ale nějaká byla nejkrásnější, pak je to možná ta, kterou znemožnil obranu Chicaga. Nejprve vybojoval puk, pak si povodil tři obránce a nakonec ještě krásně zakončil.

Pokračování 3 / 4

Pittsburgh – Philadelphia

Český útočník dostal puk do na modré čáře, přesně do jízdy mezi dva obránce soupeře. Pittsburgh v tu chvíli prohrával 0:1, po úžasné Jágrově akci bylo ale srovnáno. Jaromír byl tísněný, dokonce spadl na led, hokejkou ale dokázal trefit puk a nádherně zavěsil pod horní tyč.

Pokračování 4 / 4

Pittsburgh – New Jersey

Psal se rok 1991, jeden ze zápasů série play-off mezi Pittsburghem a New Jersey dospěl až do prodloužení. V něm se na pravém křídle dostal k puku Jágr, protlačil se okolo mantinelu přes bránícího obránce a následně si vychutnal i souboj s gólmanem. Tučňáci vyhráli 5:4 a sérii srovnali na 1:1.

Doporučujeme

Články odjinud