53 zápasů a devět gólů. Taková je bilance Tomáše Rosického v nejvyšší české fotbalové soutěži. Další už nepřidá, ve středu totiž ukončil kariéru. Je to škoda, jeho branky byly totiž výstavní.

Od návratu domů se Rosický trefil jen jednou. Letos v září skóroval do sítě Karviné. Bylo to právě 18 let od chvíle, kdy dal první ligový gól. Tehdy pomohl ke kanonádě nad Českým Budějovicemi, které Sparta smetla v šestém kole ročníku 1999/00 vysoko 7:0.

Skóre otevřel už ve druhé minutě Vratislav Lokvenc a pět minut na to poprvé udeřil Rosický, Jeho trefa byla opravdu výstavní. Podruhé se trefil ve 32. minutě zápasu a opět to stálo za to.

Už jste ty góly viděli? A co na ně říká Rosický? Koukněte – začněte v čase 1:15. Stojí to za to. Stejně jako další branky, které jsou zachycené ve videu.