Sparta zabrala a po dvou ztrátách pod vedením Petra Rady poprvé vyhrála. Utkání s brněnskou Zbrojovkou ale provázaly hodně sporné momenty, které vyvolaly vášnivé emoce na obou stranách.

Josef Šural předvedl kus hereckého umění... (Foto: Profimedia.cz)

Letenští čekali na ligovou výhru déle než měsíc. Po ztrátách s Mladou Boleslaví, Zlínem a Slavií svěřenci trenéra Rady zabrali a porazili 3:2 soupeře z Brna. Vítězství se ale nerodilo snadno a Spartě několikrát pomohlo i chybné rozhodnutí sudích. Tři momenty, po nichž to nejen na hřišti vřelo, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Lafata v ofsajdu

David Lafata nastoupil znovu v základní sestavě a trenéru Radovi se odvděčil nejlepším možným způsobem – vstřelil dvě branky a dovedl domácí k vítězství. Oba góly byly ale hodně sporné.

Při tom prvním, kterým domácí poslal v 41. minutě do vedení 2:1, stál zřejmě v ofsajdu. Rozhodčí měl ale těžkou pozici. „Určitě byl ve špatném postavení a nemohl to tedy vidět. A když si není stoprocentně jistý, nemá to mávat,“ řekl Horst Siegl ve studiu O2 Sport.

Pokračování 3 / 4

Lafata vs. Zavadil

Krátce po Lafatově gólu Sparta faulovala a rozhodčí nařídil přímý kop pro Zbrojovku. Zkušený Pavel Zavadil chtěl rychle rozehrát, domácí veterán Lafata ale míč odkopl, načež do něj Zavadil zajel. Ostrá hádka a strkanice byla na světě.

Oba hráči byli „odměněni“ žlutou kartou a domácí se dokonce dožadovali červené pro Zavadila. „Divil jsem se, že jsem vůbec dostal žlutou, protože jsem hrál míč,“ opáčil hostující lídr, do něhož se pustil i trenér Rada.

Pokračování 4 / 4

Skokan Šural

Liga má dalšího simulanta. V pátek filmoval Milan Petržela, který zařídil penaltu Plzni, a teď ho napodobil Josef Šural. Jeho pád z 54. minuty by snesl i ta nejpřísnější herecká měřítka.

„Z mého pohledu byla penalta jasná. Hodil jsem si míč dopředu, chtěl běžet a najednou mi tam soupeř strčil nohu, o kterou jsem zakopl,“ tvrdil.

Opakované záběry ale ukázaly, že šel k zemi ještě dřív, než mu Borys Tashchy nastavil svou nohu. K exekuci pokutového kopu se postavil Lafata, který zvýšil na 3:1.