Chtěl, moc po tom toužil. Luis Suárez se stal nejlepším střelcem Premier League, vysněného titulu v anglické soutěži se ale nedočkal. Vytýčil si proto další cíl – uspět na mistrovství světa. A je ochoten pro to udělat maximum.

Nečekalo se, že Uruguay prohraje v zahajovacím duelu s Kostarikou. Když Jihoameričany poslal do vedení Edinson Cavani, zdálo se, že se předpoklady naplní. Favorizovaný tým ale prohrál 1:3 a věděl, že pokud chce myslet na postup ze skupiny, musí porazit Anglii.

To se Uruguaycům povedlo a zvítězili 2:1. Oslavné chorály se po utkání pěly na adresu Luise Suáreze, který úvodní klání šampionátu vynechal kvůli zranění. V bitvě s Albionem byl ale zpět a v plné síle, což demonstroval dvěma vstřelenými góly.

Poprvé udeřil v 39. minutě po centru Cavaniho. Jeho druhá chvíle slávy přišla pět minut před koncem, kdy odpověděl na trefu Rooneyho a značně zkomplikoval situaci Gerrarda a spol.

Suárez byl po zápase v euforii a vychutnával si triumf nad zemí, ve které působí. „Snil jsem o tom,“ řekl dojatě po utkání a na tvář se mu při tom draly slzy.

Uruguayský snajpr je hodně emotivním typem útočníka. I když má smrtící instinkt a v letošní sezoně nastřílel 31 branek, často se setkává i s vlnou kritiky. Jeho odpůrci mu nemohou přijít na jméno kvůli přehnanému simulování.

Teď ale sedmadvacetiletý útočník všechny umlčel a alespoň na chvíli má klid. „Užil jsem si ten moment kvůli kritice, kterou jsem obdržel,“ dodal roztřeseným hlasem.