Portugalská reprezentace trestuhodně zahodila šanci porvat se až do závěrečného zápasu kvalifikace o přímý postup na světový šampionát. Remíze 1:1 s Izraelem nasadil v závěru zápasu korunu jeden z nejlepších fotbalistů planety Cristiano Ronaldo.

Pokud by Portugalci porazili Izrael, ztráceli by před posledním zápasem na vedoucí Rusko jeden bod. V úterý hrají s Lucemburskem, Rusové v Ázerbájdžánu, teoretická šance na přímý postup tak stále existovala. Jenže Izraelci pět minut před koncem vyrovnali na 1:1 a domácí už nedokázali najít odpověď.

Závěr utkání ještě přiostřila situace z 91. minuty. Jeden z portugalských fotbalistů byl faulován a Cristiano Ronaldo, který stál přímo před hlavním rozhodčím, naštvaně zakopl míč. Sudímu Tomu Hagenovi nezbývalo nic jiného, než mu udělit žlutou kartu. Vzhledem k tomu, že už jednu z kvalifikace měl na kontě, do zápasu s Lucemburskem nezasáhne. Jenže do barážového klání s Francií, Švédskem, Chorvatskem, Anglií nebo Ukrajinou půjde s čistým štítem.

Jak to tedy bylo, vybuchly Ronaldovi nervy, nebo to celé byl úmysl? Obrázek si můžete udělat z jeho komentáře: „Nemůžu o tom mluvit. FIFA takové situace vždy pečlivě sleduje. Baráž je nejdůležitější a nechci o ni přijít. Na ty dva zápasy budu připraven.“ K tomu není co dodat…

Celou situaci si prohlédněte na videu sestřihu Ronaldových momentů z celého zápasu. Osudovou žlutou kartu si prohlédněte od času 7:35.