Josef Šural se letos, stejně jako celá Sparta, trápil. Pak ale přišel sobotní zápas v Jablonci. Bum, prásk, třetí zásah. Letenský útočník se blýskl hattrickem a zařídil svému týmu pohodlné vítězství.

Hattrick. Josef Šural zářil proti Jablonci. (Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia)

Sedm zápasů, čtyři starty v základní sestavě, ale nula gólů. Taková byla letošní ligová bilance Josefa Šurala. Sedmadvacetiletý útočník ožil až v duelu s Jabloncem, který smetl hattrickem. Všechny jeho trefy najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

1. gól

Na první gól se dlouho nečekalo. Už ve třetí minutě Bogdan Vatajelu nacentroval z levé strany a našel právě Šurala. Ten hlavičkoval přesně a Sparta vedla 1:0.

Pokračování 3 / 4

2. gól

Uplynulo 13 minut a Šural udeřil znovu. Opět v tom měl prsty Vajatelu, který poslal do vápna centr z rohu. Míč našel Šural, který opět hlavou překonal domácího gólmana.

Pokračování 4 / 4

3. gól

Hattrick dokonán, je definitivně rozhodnuto. Běžela 83. minuta a Šural udeřil potřetí. Hodně mu však pomohl domácí Jakub Považanec. Situaci se snažil zachránit Vlastimil Hrubý, ten se ale pouze srazil se Šuralem, který dostal míč do sítě.