Před letošní sezonou měl na kontě pouhé dva starty za Carolinu, v nichž nebodoval. Teď se ale jeho jméno učí celá NHL. Martin Frk má na kontě pět branek, tři asistence a je druhým nejlepším střelcem Detroitu.

Martin Frk je v ráži. Letos se trefil už pětkrát. (Foto: Profimedia.cz)

Red Wings letos vyhráli osm zápasů. V pěti z nich se trefil čtyřiadvacetiletý Frk, který má společně s Gustavem Nyquistem a Fransem Nielsenem na kontě pět branek. V Detroitu je na tom lépe pouze sedmigólový Anthony Mantha. Z českých útočníků se vícekrát prosadil jen David Pastrňák, který se letos trefil už osmkrát. Pět gólů jako Frk dokázal vstřelit ještě Ondřej Kaše.

Nový kanonýr Detroitu má ránu jako hrom. Letos se trefil už proti Minnesotě, Ottawě, Arizoně, Edmontonu a Vancouveru. Na všechny jeho zásahy se podívejte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Detroit – Minnesota 4:2

První start v sezoně – první gól v NHL. Detroit vedl doma nad Minnesotou 3:2 a do konce zápasu chybělo necelých deset minut. Red Wings se vydali do útoku, Frk, jenž asistoval i u první branky, napřáhl mezi kruhy a propálil Devana Dubnyka. Parádní oslava narozenin!

Pokračování 3 / 6

Ottawa – Detroit 1:2 sn.

Uplynuly dva dny a Frk se trefil znovu. Tentokrát se prosadil proti Ottawě. Dobře napadal v útočném pásmu, vyměnil si puk s Dylanem Larkinem a v pádu zamířil přesně k tyči. Do konce zápasu chyběly dvě a půl minuty a Detroit díky Frkovi vedl 1:0. Domácí však stihli srovnat a Red Wings vybojovali výhru až v samostatných nájezdech.

Pokračování 4 / 6

Arizona – Detroit 2:4

Frk má ránu jako z děla. To moc dobře poznal i gólman Arizony Louis Domingue, kterému český útočník vstřelil svůj třetí gól ve čtvrtém zápase. Coyotes sice vedli 1:0, v 32. minutě ale v přesilové hře napřáhl český útočník, propálil vše, co mu stálo v cestě, a bylo srovnáno. Red Wings nakonec vyhráli 4:2.

Pokračování 5 / 6

Edmonton – Detroit 0:4

Na další gól čekal téměř měsíc, než se trefil do sítě Edmontonu. Celá akce začala u famózně chytajícího Petra Mrázka, který předvedl jeden z úžasných zákroků, po němž se Red Wings vydali do útoku. Po přihrávce Anthonyho Manthy český útočník trefil poloodkrytou bránu a Detroit vedl v polovině zápasu 3:0. V závěru zápasu si oba hráči prohodili role, Frk přidal asistenci a stal se duhou hvězdou utkání.

Pokračování 6 / 6

Vancouver – Detroit 2:3

Frkův pátý gól v sezoně padl se štěstím. Jeho přesilovkový pokus totiž gólman Vancouveru Jacob Markström vyrazil před sebe a Christopher Tanev se snažil odehrát puk do bezpečí. Jenže Anthony Mantha mu šikovně klepl do hokejky, domácí bek dostal kotouč do vlastní sítě a Frk se radoval z gólu na 2:0. Canucks sice srovnali, v závěru ale rozhodl o výhře hostů Tomáš Tatar.