VIDEO: Penalty, euforie i vztek. 5 momentů z derby, o nichž se bude dlouho mluvit

Vypjaté derby mezi Slavií a Spartou je minulostí. Souboj pražských „S“ vygradoval v nervy drásající podívanou, kterou do značné míry ovlivnil sudí Pavel Franěk. Soupeři si tak rozdělili po bodu.

Milan Škoda 3.jpg
Milan Škoda v euforii.Proměnil penaltu a vyrovnal na konečných 1:1. (Foto: Profimedia.cz)

Favoritem byla domácí Slavie. Sešívaní se ale dlouho nemohli dostat do očekávaného tlaku a nakonec byli rádi za bod, který v nastaveném čase vystřelil Milan škoda. Dlouze se však bude debatovat taky o dalších momentech. Připomeňte si je v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

(Ne)faul na Frydrycha

O konečném výsledku rozhodla penalta, která se kopala v nastaveném čase. Slávisté se však dožadovali pokutového kopu už výrazně dřív po (ne)faulu Václava Kadlece na Michala Frydrychy. Co myslíte, měla se pískat?

 

Pokračování 3 / 6

Comeback Václava Kadlece

Comeback Václava Kadlece na Letnou Spartu stál více než 70 milionů korun. Čtyřiadvacetiletý útočník se trefil hned ve druhém zápase, od té doby ale střelecky mlčel. Prosadil se až v neděli, v 81. minutě do sítě Slavie.

 

Pokračování 4 / 6

Faul na Mingazova a Škodův gól

Moment, o kterém se bude dlouho mluvit. Střídající Ruslan Mingazov naskočil na Vjačeslava Karavajeva a rozhodčí pískl penaltu. „Sám Mingazov řekl, že se to pískat nemuselo. Co se dá dělat, už se stalo,“ uvedl Václav Kadlec pro iSport.cz. K exekuci pokutového kopu se postavil nejlepší ligový střelec Milan Škoda a bylo vyrovnáno.

 

Pokračování 5 / 6

Zuřící Rada

Nesprávně nařízený pokutový kop rozběsnil Petra Radu. Trenér Sparty, který stál na lavičce týmu teprve podruhé, byl vzteky bez sebe a ukázal kus své výbušnosti.

„Chci se na to ještě podívat, ale něco vám řeknu. Hraju profesionální fotbal 20 let, byl jsem i v reprezentaci, a pokud se rozhodčí odváží nařídit penaltu v 90. minutě, musí být přesvědčený na milion procent. Pokud ne, ať nepíská,“ uvedl pak na tiskové konferenci.

 

Pokračování 6 / 6

Povedená chorea

Sparta a Slavia, to jsou dva znepřátelené tábory. V neděli se hrálo v pekelné atmosféře, utkání se ale obešlo bez větších excesů. Domácí fanoušci si navíc nachystali vydařená chorea. K vidění byl třeba i Bart Simpson.

 

 

Doporučujeme

Články odjinud